REKLAMA

Trybuny, wentylacja i nowa wykładzina w hali sportowej w Rudzie Malenieckiej [wideo, zdjęcia]

Zakończył się pierwszy etap przebudowy gminnej hali sportowej znajdującej się przy Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej. Wnętrze obiektu znacząco się zmieniło, a w przyszłości prace zostaną także poczynione na zewnątrz budynku.

REKLAMA

„W ramach tych prac zostały wybudowane trybuny, zaplecze techniczne, sanitariaty, wymieniona została posadzka, która obecnie jest o podobnych wymaganiach technicznych jakie spełnia posadzka na obiektach olimpijskich. Wymieniliśmy również wentylację w całym obiekcie” – mówi nam wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca.

Prace trwały przez ostatnie dwa lata. Całkowita wartość projektu to ponad 2 miliony złotych, z czego ponad półtora miliona to dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

REKLAMA

W przyszłości hala dalej będzie modernizowana, tym razem jednak prace dotkną zewnętrznej części budynku i nie będą przeszkadzać uczniom podczas zajęć.

„W drugim etapie będziemy zmieniać poszycie dachowe – jest to związane z tym, że będziemy montować panele fotowoltaiczne na całym obiekcie i będzie to zasilać cały nasz obiekt szkolny. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a w tym roku chcemy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy i będziemy realizować kolejną edycję remontu tego obiektu szkolnego” – informuje nas Leszek Kuca.

Termin realizacji I etapu przebudowy hali był do listopada, jednak wszystko zostało już wykonane. Teraz wykonawca czeka jedynie na odbiór robót przez Nadzór Budowlany, Sanepid i Państwową Straż Pożarną. Wszystko wskazuje na to, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie ZPPO w Rudzie Malenieckiej będą mogli już swobodnie korzystać z obiektu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *