REKLAMA

Trzaskowski o debacie w Końskich: Dosyć ustawek!

Debata w Końskich zdaniem Telewizji Polskiej jest pewna. We wtorek zapowiadały ją „Wiadomości” TVP, a sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy potwierdzali jego udział. Dziś na pytanie o nią odpowiedział Rafał Trzaskowski i wydaje się, że jest sceptycznie nastawiony do udziału w wydarzeniu. 

REKLAMA

Foto: Fanpage Rafała Trzaskowskiego

Podczas konferencji prasowej w Szczecinku redakcja TVP Info zapytała Rafała Trzaskowskiego „Czy weźmie pan udział w debacie w Końskich?”. Ten zaś odpowiedział –„Ja odpowiadałem na to pytanie i bardzo chętnie odpowiem jeszcze raz. Drodzy Państwo: dosyć ustawek! Możecie pytać mnie jeszcze pięć razy o to czy TVP zorganizuje kolejną debatę. Pan Prezydent Duda był już na dwóch debatach TVP i co ma przyjść na trzecią ustawkę? Na trzecią debatę TVP? Gdzie będzie znał wszystkie pytania? Gdzie znowu będziemy rozmawiali o tematach zastępczych? Potraktujemy się poważnie, Panie Prezydencie! Potraktujmy Polaków poważnie. Naprawdę Polacy i Polki zasługują na debatę, która jest o dniu jutrzejszym. Zasługują na debatę, w której mogą zadawać Panu pytania, których Pan nie zna i które mogą Pana zaskoczyć, bo to się przyda. Może będzie trochę żywsza debata i będziemy sobie mogli zadawać pytania nawzajem i gdzie nie będą zadawane pytania z jednej czy z dwóch telewizji, gdzie Pan dokładnie będzie wiedział o czym te pytania będą. Ja naprawdę zapraszam Pana w czwartek, gdzie będziemy mogli dla odmiany porozmawiać w innej telewizji, z innymi portalami. Są również inne propozycje – choćby propozycja Agory Prezydenckiej, gdzie będą mogli nam zadawać pytania dziennikarze z redakcji od lewa do prawa. Naprawdę zasługujemy na poważną debatę, a nie na kolejną ustawkę”  – mówił kandydujący na Urząd Prezydenta RP Rafał Trzaskowski.

Czy to oznacza, że Trzaskowski na pewno nie pojawi się na debacie w Końskich? Nie. Jak informuje jego sztab kandydat jest sceptycznie nastawiony do wydarzenia organizowanego przez TVP, ale też póki co nie otrzymał on żadnego zaproszenia, nie przedstawione zostały też żadne szczegóły planowanej debaty, ani regulamin. Dopiero po zapoznaniu się z nimi Rafał Trzaskowski ma podjąć ostateczną decyzję. Jak informuje wp.pl wielu ze współpracowników Trzaskowskiego podpowiada mu jednak, że powinien zawalczyć na gruncie wybranym przez ludzi Andrzeja Dudy. Jako pretendent powinien on bowiem pokazać swój waleczny charakter.

REKLAMA

Jednocześnie dziś pojawiła się odpowiedź sztabu Andrzeja Dudy, że Prezydent RP nie weźmie udziału w czwartkowej debacie organizowanej przez TVN, onet.pl i wp.pl (zdaniem sztabu ma wtedy inne zobowiązania wobec mieszkańców). Trwa więc wojna podjazdowa na debaty i może się zdarzyć tak, że obaj kandydaci nie spotkają się ze sobą w żadnej z debat.

REKLAMA

5 thoughts on “Trzaskowski o debacie w Końskich: Dosyć ustawek!

 1. Mamy więc prezydenta tchórza. Jak widać brak mu jaj, gdyż te zostały na Nowogrodzkiej. Jak można nie podjąć wyzwania debaty w innych mediach niż tylko „swojej” TVP. Żenada.

 2. Rogulski Krzysztof 1 lipca 2020 at 18:07 - Reply

  Duda lepszy od tego pro europejskiego lalusia, sprzeda Polske jak Tusk i dostanie posadke w UE.

  • ten „pro europejski laluś” przynajmniej potrafi wypowiedzieć się po angielsku na arenie narodowej, a nie jąka się jak marionetka prezesa…

 3. Luk ten prawdziwy nie podszyty 1 lipca 2020 at 20:57 - Reply

  Trzaskowski jest tchórzem. Chcecie takiego lalusia za prezydenta? Reprezentujecie to samo warszaFskie szambo co on.

  • Jak widać Ty nie reprezentujesz sobą nic i w dodatku masz komplelksy na tle urody. Widocznie bozia poskąpiła Ci zarówno inteligencji jak i prezencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *