REKLAMA

Trzeci dzień zmagań z próbnym egzaminem ósmoklasisty. Dziś angielski [wideo]

W trzeci dzień próbnego egzaminu ósmoklasisty uczniowie zmierzyli się z językiem angielskim. Z naszą kamerą wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli i zapytaliśmy nastolatków o ich odczucia po opuszczeniu sali egzaminacyjnej.

REKLAMA

Ostatnim wyzwaniem dla ósmoklasistów podczas próbnych egzaminów był język angielski. Zapytaliśmy nastolatków uczęszczających do szkoły w Stadnickiej Woli o to, jak im poszło:

„Poszło mi bardzo dobrze, stresu nie było. Trudnych zadań moim zdaniem. Praca pisemna poszła mi bardzo dobrze. Myślę, że egzamin ostateczny będzie na podobnym poziomie” – powiedział nam tuż po wyjściu ze szkoły Maciej.

REKLAMA

„Myślę, że poszło mi dobrze, chociaż słuchanki były dosyć niewyraźne. Właśnie one sprawiły mi największy problem, bo trochę głos się roznosił i jak dla mnie były dosyć niewyraźne. Co do pracy pisemnej to trzeba było napisać maila do koleżanki z Nowego Jorku o tym, że Twoja klasa tworzy gazetkę szkolną, trzeba było napisać co będzie w kolejnym numerze i jakie jest moje zadanie w tej zagadce i myślę, że dobrze sobie z tym poradziłam. Nie stresowałam się za bardzo, bo to dopiero próbne egzaminy i myślę, że na to jeszcze przyjdzie czas by się stresować. Egzamin właściwy moim zdaniem będzie na podobnym poziomie. Przynajmniej polski i angielski naprawdę były łatwe. Matematyka po polskim myślałam, że będzie łatwiejsza, ale też raczej nie sprawiła mi problemów.  Liczę, że z angielskiego koło 70-80% uda mi się zdobyć” – opowiada Ola.

„Uważam, że poszło mi w miarę dobrze. Myślę, że nie było nic szczególnie trudniejszego, wszystkie zadania były na podobnym poziomie. Praca pisemna to był mail na temat szkolnej gazetki i oceniam, że tak na 50% napisałem, dobrze dosyć. Dzisiaj się tylko trochę stresowałem”  – mówi Kacper.

W powiecie koneckim do egzaminów zgłoszono 652 uczniów, nie wszyscy jednak muszą do nich przystąpić – próbne egzaminy są dobrowolne. Tylko w gminie Końskie mamy 285 ósmoklasistów. W gminie Stąporków to 95 uczniów, niewiele mniej w gminie Radoszyce – 93. Ponadto w gminie Fałków – 45 osób, Gowarczów – 42, Smyków – 34, Słupia Konecka – 31, a najmniej w gminie Ruda Maleniecka – 27.

W trakcie epidemii podjęto wszelkie działania, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo poprzez stosowanie obostrzeń i wytycznych sanitarnych. Jednak forma podejścia do egzaminów próbnych została jak najbardziej zbliżona do tej, którą CKE zakłada na czas właściwych zaliczeń.

Testy będą sprawdzane przez nauczycieli do tego wyznaczonych, a ich wyniki będzie można poznać podczas zajęć lekcyjnych po zbliżających się świętach wielkanocnych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *