REKLAMA

Trzecia osoba z koronawirusem w świętokrzyskim. To mieszkaniec Kielc

Potwierdzono trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. Po dwóch mieszkańcach powiatu ostrowieckiego teraz ciężka choroba dotknęła osobę z Kielc. 

REKLAMA

W niedzielę w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu nowych przypadkach w kraju. Dotyczą one: osoby z Leżajska (woj. podkarpackie), dwóch osób z Warszawy, jednej osoby z Kielc, jednej z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie), jednej z Wrocławia oraz jednej z województwa lubelskiego. A zatem w świętokrzyskim mamy trzy potwierdzone zakażenia – to dwóch mieszkańców powiatu ostrowieckiego oraz wspomniana osoba z Kielc.

REKLAMA

„W województwie świętokrzyskim potwierdzono trzeci przypadek zachorowania na koronawirusa. Pacjent jest w sile wieku. Był poddany kwarantannie. Jego stan jest dobry i pozwala na to, by pacjent nie był hospitalizowany, dlatego też pozostaje pod ścisłą kwarantanną” – informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

W sumie w kraju zakażonych do tej pory zostało 111 osób, a z tego 3 osoby zmarły. Wczoraj poinformowano także o 13 wyleczonych przypadkach.

REKLAMA

One thought on “Trzecia osoba z koronawirusem w świętokrzyskim. To mieszkaniec Kielc

  1. Z tego co wiem to jest osobą która wróciła z zagranicy z powiatu koneckiego gmina radoszyce zakażona. Sam ją znam i widziałem jej post na fb. Informacje podawane są zanizane w rzeczywistości ilość zakażonych jest o wiele wieksza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *