REKLAMA

Trzecioklasiści z ZPO w Pomykowie śpiewają z okazji Święta Niepodległości [wideo]

W ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu” wiele placówek i instytucji w celu uczczenia rocznicy Święta Niepodległości organizuje śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Tego roku do akcji przyłączyła się między innymi klasa III z Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie, a przygotowała ich do tego wychowawczyni Małgorzata Stolarska. Przedstawiamy Państwu występ trzecioklasistów z Pomykowa, a jeśli również macie podobne nagrania w ramach ogólnopolskiej akcji – prosimy o wysyłanie ich na adres [email protected]

REKLAMA

Akcja po raz pierwszy została zorganizowana dwa lata temu – 11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wtedy to w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie tysiąc podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

REKLAMA

Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem wielu Polaków, którzy w kolejne rocznice na niewielkich, lokalnych wydarzeniach śpiewają Mazurek Dąbrowskiego. Między innymi w naszym powiecie w tym roku dołączyło się do niej ZPO w Pomykowie. Jeśli Państwo również macie nagrania, które powstały w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” możecie je przesyłać na adres mailowy [email protected], a my je opublikujemy.

REKLAMA

3 thoughts on “Trzecioklasiści z ZPO w Pomykowie śpiewają z okazji Święta Niepodległości [wideo]

  1. Brawo,Brawo dla tych nauczycieli i tych dzieci ,śpiewając Hymn Polski Pokazują tę dziecięcą
    miłość do Matki Naszej Kochanej Polski ,dzięki takim jak Wy Nauczyciele i Uczniowie Polska
    nie zginęła i nie zginie.Tak Trzymać .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *