REKLAMA

Trzej Królowie dotarli do dzieciątka. W Końskich z tej okazji kolędowano [wideo, zdjęcia]

Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana potocznie świętem Trzech Króli w tym roku wszędzie ma skromniejszy charakter. Nie ma tradycyjnych orszaków ulicami miast, a tylko niektóre parafie w symboliczny sposób podnoszą rangę tego dnia. To wszystko z uwagi na trwającą epidemię. Z kamerami odwiedziliśmy parafie Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich oraz Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy w gminie Smyków. W tym artykule zobaczcie fragmenty radosnego kolędowania z Końskich. 

REKLAMA

Nim jednak świątynią zawładnęła miejscowa schola odbyło się nabożeństwo, a w nim między innymi poświęcenie kredy i kadzidła –„Boże jedyna i wieczna światłości […] Pobłogosław tę kredę dla oznaczenia drzwi naszych mieszkań, w których przyjęliśmy światło Twojego objawienia. Spraw, abyśmy stawali się coraz bardziej widocznym światłem dla ludzi,  którzy Ciebie szukają. Pobłogosław  to kadzidło, aby jego wonny  dym wznosił się wraz z naszymi modlitwami przed Twoje oblicze. Spraw niech nasze domy  będą miejscem codziennej modlitwy w jedności z Twoim synem, który zamieszkał między nami aby objawiać nam siebie, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków” – obrządek sprawował proboszcz parafii ks. Tomasz Janicki.

REKLAMA

Po zakończeniu mszy przybyli otrzymali tradycyjne korony – symbol święta Trzech Króli, a także śpiewniki. To po to by włączać się do wspólnego kolędowania podczas kilkudziesięciominutowego koncertu scholi prowadzonej przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zobaczcie fragmenty w naszym wideo oraz galerię zdjęć.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *