W gminie Smyków po raz drugi zorganizowano Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy gminy o godzinie 15:00 zgromadzili się pod budynkiem Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, by uformować orszak i przejść do tamtejszego kościoła w celu upamiętnienia Syna Bożego oraz Trzech Króli, którzy złożyli mu dary.
Organizatorem orszaku była społeczność Szkoły Podstawowej w Miedzierzy z dyrektorką Beatą Janiszewską na czele., a także ks. Piotr Supierz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, który przywitał zgromadzonych -"Hasłem tegorocznego orszaku są słowa kolędy "Dzisiaj w Betlejem" - "Cuda, cuda ogłaszają" i z tym hasłem będziemy wędrować do naszego kościółka, by się pokłonić Jezusowi Życzymy wszystkiego dobrego z okazji tej pięknej uroczystości. Ponad 900 miast i miasteczek uczestniczy dzisiaj w Orszaku Trzech Króli i my też się w to wszystko włączamy. W naszym powiecie - Końskie, Stąporków i Miedzierza. Przepięknie. Dziękuję, że jesteście z nami i mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze więcej osób" - mówił ksiądz proboszcz.
Po duchownym głos zabrały "anielice" ze SP w Miedzierzy, które odegrały scenkę - dialog na temat naprowadzenia Trzech Króli na miejsce narodzin Jezusa.

Następnie wikariusz parafii w Miedzierzy Marcin Wójtowicz odczytał fragment ewangelii opowiadający o przyjściu na świat Syna Bożego oraz o mędrcach, którzy do niego przybyli.
Orszak wyruszył spod Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, a zakończył się przy tamtejszym kościele. W pierwszym rzędzie szła gwiazda betlejemska oraz królowie, w których wcielili się Mateusz Górecki, Wiktor Stachery oraz Michał Opara. Podczas przemarszu wszyscy śpiewali kolędy pod kierunkiem połączonych sił scholi Vox Dei oraz Smykovii.

W wydarzeniu wzięli udział wyżej wymienieni organizatorzy oraz mieszkańcy. W świątyni uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie historię przyjścia trzech królów do stajenki, po czym wszyscy wspólnie śpiewali kolędy. Jasełka przygotował ks. Marcin Wójtowicz z pomocą Anety Zroślak, Jadwigii Fidor oraz całej społeczności szkolnej. Następnie odbyła się uroczysta msza święta.
Zdjęcia (własne, gmina Smyków):
[FOTORELACJA]23245[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz