REKLAMA

Trzej Królowie przeszli ulicami w Miedzierzy! [wideo, zdjęcia]

W gminie Smyków po raz drugi zorganizowano Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy gminy o godzinie 15:00 zgromadzili się pod budynkiem Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, by uformować orszak i przejść do tamtejszego kościoła w celu upamiętnienia Syna Bożego oraz Trzech Króli, którzy złożyli mu dary.

REKLAMA

Organizatorem orszaku była społeczność Szkoły Podstawowej w Miedzierzy z dyrektorką Beatą Janiszewską na czele., a także ks. Piotr Supierz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, który przywitał zgromadzonych –„Hasłem tegorocznego orszaku są słowa kolędy „Dzisiaj w Betlejem” – „Cuda, cuda ogłaszają” i z tym hasłem będziemy wędrować do naszego kościółka, by się pokłonić Jezusowi […] Życzymy wszystkiego dobrego z okazji tej pięknej uroczystości. Ponad 900 miast i miasteczek uczestniczy dzisiaj w Orszaku Trzech Króli i my też się w to wszystko włączamy. W naszym powiecie – Końskie, Stąporków i Miedzierza. Przepięknie. Dziękuję, że jesteście z nami i mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze więcej osób” – mówił ksiądz proboszcz.

Po duchownym głos zabrały „anielice” ze SP w Miedzierzy, które odegrały scenkę – dialog na temat naprowadzenia Trzech Króli na miejsce narodzin Jezusa.

REKLAMA

Następnie wikariusz parafii w Miedzierzy Marcin Wójtowicz odczytał fragment ewangelii opowiadający o przyjściu na świat Syna Bożego oraz o mędrcach, którzy do niego przybyli.

Orszak wyruszył spod Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, a zakończył się przy tamtejszym kościele. W pierwszym rzędzie szła gwiazda betlejemska oraz królowie, w których wcielili się Mateusz Górecki, Wiktor Stachery oraz Michał Opara. Podczas przemarszu wszyscy śpiewali kolędy pod kierunkiem połączonych sił scholi Vox Dei oraz Smykovii.

W wydarzeniu wzięli udział wyżej wymienieni organizatorzy oraz mieszkańcy. W świątyni uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie historię przyjścia trzech królów do stajenki, po czym wszyscy wspólnie śpiewali kolędy. Jasełka przygotował ks. Marcin Wójtowicz z pomocą Anety Zroślak, Jadwigii Fidor oraz całej społeczności szkolnej. Następnie odbyła się uroczysta msza święta.

Zdjęcia (własne, gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *