REKLAMA

Trzy drogi w Gowarczowie zostaną zmodernizowane [wideo, zdjęcia]

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Gowarczów podjęto decyzję o modernizacji ulic Kościelnej i Mickiewicza w Gowarczowie, a także wybudowaniu drogi wewnętrznej przy szkole podstawowej, która ułatwi poruszanie się busom, a w efekcie zapewni bezpieczeństwo przebywającym tam uczniom.

REKLAMA

„Na ostatniej sesji rady gminy radni podjęli uchwałę, żeby wyremontować trzy odcinki dróg w Gowarczowie. Ulica Kościelna jest w fatalnym stanie, prowadzi od ulicy Warszawskiej, drogi 728 do kościoła i jest często używana. Będzie tutaj położona nowa nawierzchnia wraz z krawężnikami, jak również będzie wyremontowany odcinek ulicy Mickiewicza z chodnikami. Kolejny odcinek będzie nowo wybudowany przy szkole podstawowej przy ul. Żuka. Tutaj ze względu na bezpieczeństwo naszych maluchów chcemy zrobić taki objazd wokół placu zabaw, żeby autobusy nie cofały, a wręcz objeżdżały plac zabaw i bezpiecznie mogły nasze pociechy odbierać ze szkoły” – opowiada nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Gminie przyznano już dofinansowanie na przebudowę ulic Kościelnej i Mickiewicza w Gowarczowie, ich łączna długość to około 330 metrów. Droga wewnętrzna przy placu zabaw będzie natomiast sfinansowana w całości przez gminę.

Wkrótce włodarze Gowarczowa ogłoszą przetarg na modernizację jezdni. O rozpoczęciu oraz efektach prac będziemy Państwa na bieżąco informować.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Trzy drogi w Gowarczowie zostaną zmodernizowane [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Przebudowy dróg w gminie Gowarczów | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *