REKLAMA

Trzy gminy i Nadleśnictwo zorganizowały wielki festyn [wideo, zdjęcia]

Sezon na festyny z okazji Dnia Dziecka trwa. W piątek w Młotkowicach dużą imprezę dla maluchów zorganizowało Nadleśnictwo Ruda Maleniecka wspólnie z samorządami Radoszyc, Słupi (Koneckiej) oraz Rudy Malenieckiej. 

REKLAMA

Wybór miejsca nie był przypadkowy, bo to już tradycja, że festyn każdorazowo organizowany jest w innej gminie. Pierwsze były Radoszyce, rok temu Słupia (Konecka), a teraz padło na gminę Ruda Maleniecka. –„Młotkowice to tradycja jeśli chodzi o organizowanie festynów z okazji Dnia Dziecka. Stąd też pomysł by w tym roku tą wspólną imprezę trzech gmin zorganizować właśnie tutaj, aby nie powielać tych uroczystości. ” – tłumaczy Leszek Kuca, wójt Rudy Malenieckiej.

W festynie uczestniczyło około 150 dzieciaków ze wspomnianych jednostek samorządowych. Korzystały one z dmuchanych zabawek, licznych karuzeli, a także zajadały się zupełnie darmowymi słodkościami i popcornem. Festyn od innych tego typu odróżniała jednak ekologiczna idea. Wiele spośród uczestniczących w nim dzieci wcześniej wzięło udział w konkursie „Jak chronić las”, a z zadaniami plastycznymi i artystycznymi, które on przewidywał najlepiej poradzili sobie uczniowie z Wólki, Wilczkowic oraz Rudy Malenieckiej. W zamian otrzymali oni atrakcyjne nagrody rzeczowe.

REKLAMA

Z takiej współpracy, która łączy dobrą zabawę i święto dzieci zadowoleni są wszyscy. Nadleśniczy Rafał Michalski, który swoje stanowisko piastuje od sierpnia ubiegłego roku, nie tylko chce kontynuować ideę imprez organizowanych wspólnie z gminami, ale i ją rozwijać. – „Jest to bardzo dobry pomysł, a dobre pomysły należy kontynuować i rozwijać. Cieszę się, że pojawili się wójtowie trzech gmin, bo do tej pory to była jedna gmina i Nadleśnictwo. W tej chwili to nabiera szerszego charakteru i bardzo dobrze – mam nadzieję, że włączymy innych. W zasadzie Nadleśnictwo zamyka się na terenie tych gmin, których przedstawiciele byli dzisiaj, natomiast nie wyklucza to udziału Nadleśnictwa w imprezach gmin ościennych. „ – opowiada Rafał Michalski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ruda Maleniecka.

Tego samego zdania jest wójt Radoszyc Michał Pękala. –„Rozpoczęło się to w 2015 roku w Radoszycach, gdzie wspólnie z gminami i Nadleśnictwem zorganizowaliśmy to pierwszy raz. Jest taki slogan <<Łączy nas piłka>>, a nas trzy gminy łączy Nadleśnictwo, które swoje terytorium ma w tych trzech gminach. W związku z tym stwierdziliśmy, że wspólnie powinniśmy też robić wydarzenia sportowe, kulturalne dla młodzieży i dla seniorów.” – powiedział nam Pękala.

Wydarzeń z dziećmi i dla dzieci nigdy nie jest za wiele, toteż w Słupi oprócz współorganizacji tej imprezy zaplanowano jeszcze jeden festyn dziecięcy. Będzie miał on miejsce dzisiaj (niedziela 04.04) w Pilczycy i będzie swego rodzaju kontynuacją spotkania w Młotkowicach. –„Nasze dzieci dotarły w ilości około 50 uczniów plus opiekunowie ze Szkoły Podstawowej w Wólce oraz w Pilczycy. To są klasy, które brały udział w konkursie i zajęły jakieś miejsca. Pozostałych my nagradzamy u siebie przy okazji pikniku, który organizujemy u siebie w niedzielę. U nas będzie II Piknik Międzypokoleniowy. Już w ubiegłym roku była ta inicjatywa z udziałem Domu Seniora i Fundacji <<Z Uśmiechem>>. W tym roku też to kontynuujemy, jako że ten piknik wypada w okolicy Dnia Dziecka i Dnia Matki to chcemy to połączyć. Tam zapraszamy i też będą atrakcje: zjeżdżalnie, dmuchańce, słodki poczęstunek. Chcemy uczcić ten Dzień Dziecka w jakiś ogólnodostępny sposób.”  – opowiadał nam Robert Wielgopolan, wójt gminy Słupia (Konecka).

Natomiast piknik tworzony przez Nadleśnictwo Ruda Maleniecka i trzy gminy powróci za rok. Tym razem zorganizowany on zostanie w Radoszycach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *