REKLAMA

Trzy wypadki we wtorkowy poranek na Konecczyźnie! [zdjęcia]

Pierwszy przymrozek zbiera swoje żniwo na drogach. We wtorkowy poranek doszło do trzech wypadków. Najgroźniej sytuacja wyglądała w okolicach krzyżówek rudzkich, droga krajowa 74 przy tej miejscowości cały czas jest zablokowana. 

REKLAMA

Wypadek miał miejsce w pobliżu krzyżówek rudzkich, ale nie na nich samych około godziny 8.00.  Prawdopodobnie mężczyzna podróżujący Skodą jadąc drogą krajową 74 od Kielc w kierunku Łodzi w pobliżu Rudy Malenieckiej zjechał nagle na drugi pas i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę MAN. Oba pojazdy zostały mocno zniszczone, Skoda przewróciła się na dach, a jej kierowca nie mógł wydostać się z pojazdu.

REKLAMA

Na miejsce przybyli strażacy – dwa zastępy OSP Ruda Maleniecka oraz JRG Końskie. –„Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej kierowcy osobówki, wykonaniu dostępu do poszkodowanego w zakleszczonym samochodzie, a następnie wyciągnięciu i przekazaniu załodze karetki pogotowia.” – informują druhowie z jednostki w Rudzie Malenieckiej.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Końskich. Wciąż nie ma informacji o jego stanie.

Natomiast przed godziną 7.00 doszło do potrącenia rowerzysty w Modliszewicach. –„Prawdopodobnie rowerzysta wyjeżdżając z jednej z ulic wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym Volkswagenie Golfie. Cyklista został zabrany do szpitala w Końskich przez karetkę pogotowia. Trwają czynności ustalające dokładny przebieg tego zdarzenia.” – informuje nas Młodszy Aspirant Tomasz Kruszyna.

Wiemy także, że w okolicach wjazdu do miejscowości Koliszowy przewrócił się bus. Prawdopodobnie jego kierowca nie dostosował prędkości to trudnych warunków panujących na drogach.

Zdjęcia (OSP Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *