REKLAMA

Trzy przypadki koronawirusa w powiecie opoczyńskim!

Władze powiatu opoczyńskiego potwierdziły trzy pierwsze przypadki koronawirusa na swoim terenie. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że są to przedstawiciele służb medycznych. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Na oficjalnie stronie internetowej powiatu opoczyńskiego znajdziemy poniższy komunikat:

Szanowni Państwo

REKLAMA

Potwierdzamy pierwsze przypadki zachorowań na Koronawirus. W obecnej chwili mamy trzech pacjentów, którzy znajdują się pod ścisłą opieką służb medycznych.

Ich stan jest dobry.

Informujemy również, że oddział chirurgiczny,

SP ZOZ SZPITALA POWIATOWEGO IM. E. BIERNACKIEGO W OPOCZNIE

zostaje zawieszony do odwołania.

Jednocześnie informujemy, że tylko służby Wojewody Łódzkiego mogą podejmować decyzję o udzielaniu informacji na temat osób zarażonych.

Nieoficjalnie o zarażonych osobach informuje TOP – Tygodnik Opoczyński – 

Dwa przypadki w Opocznie
Jak na razie. Będzie znacznie więcej. Z wieści które do nas docierają, koronowirusa stwierdzono u dwóch pracownic służby zdrowia, z których jedna ostatnio asystowała przy zabiegu chirurgicznym. W chwili obecnej sanepid prowadzi akcję ustalania kontaktów i testowania osób, które mogą być również zarażone. Jeśli to wszystko się potwierdzi, to jedna z owych pań pracowała nie tylko w Opocznie, ale również w Nowym Mieście, Tomaszowie, i Drzewicy. Oddział chirurgiczny jest zamknięty. Co gorsze opoczyński sanepid odmawia jakichkolwiek informacji. 

Jak informuje Radio Plus – dwie z trzech zarażonych osób to mieszkanki gminy Drzewica. Trzecia osoba mieszka w Opocznie.

Przypomnijmy, że w województwie łódzkim mamy „wysyp” chorych na koronawirusa. Stwierdzono tam już oficjalnie 42 przypadki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *