Turniej Drużyn Młodej Ekstraklasy [zdjęcia]

Nie udało się w tym roku zorganizować rozgrywek Koneckiej Ligi Futsalu dla przedstawicieli drużyn z zaplecza. Zadośćuczynieniem dla nich mają być dwa halowe turnieje.

Deportiva la Costa Rica - zwycięzca turnieju.

Deportiva la Costa Rica – zwycięzca turnieju.

Zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY Turniej Drużyn Młodej Ekstraklasy wygrała drużyna Deportivo la Costa Rica, której wyższość musiały uznać: Thrash Attack i Dabel Blasta. Tym samym Deportivo objęło prowadzenie w klasyfikacji punktowej, której ostateczne rozstrzygnięcie przyniesie drugi z zaplanowanych turniejów.

Wiktoria Deporitvo nie przyszła łatwo. Niewiele, bo raptem 5 minut, brakowało, by z triumfu cieszył się finałowy rywal – Thrash Attack. Celny strzał z rzutu wolnego Sebastiana Pytlosa (świetny turniej!) doprowadził jednak do rzutów karnych, w których kapitalnie broniący Kuba Natkański nie dał sobie strzelić gola. Radość ze zwycięstwa była ogromna, a ujście znalazła w chóralnym odśpiewaniu w szatni przeboju „Przez twe oczy zielone” grupy Akcent. Trzecie miejsce zajęła ekipa Dabel Blasta, z dobrze dysponowanym Rafałem Bednarzem w składzie. Drużyna ta w małym finale zmierzyła się z czarnym koniec imprezy, młodziutkimi, ledwie szesnastoletnimi Eleganckimi Chłopakami, którzy zaprezentowali ambicję, wielkie serce do walki, a przede wszystkim piłkarską jakość. Chłopaki nie tylko mają poukładaną grę, ale też poukładane w głowach. Przyszłość należy do nich.

Podsumowując sobotni turniej, w którym wszystkie, trwające 1 x 15 minut mecze, sędziował Jacek Turlejski, warto nadmienić o dobrej, koleżeńskiej atmosferze towarzyszącej zawodom. Rzadko dochodziło do ostrych spięć, dominowała postawa fair play, czyli zwycięstwo, owszem, ale nie po trupach do celu. O to chodzi, panowie!

Przypominamy, że następny turniej drużyn Młodej Ekstraklasy odbędzie się w kwietniu. Wtedy okaże się, która drużyna zdobyła najwięcej punktów i tym samym wygrała turniejową klasyfikację.