REKLAMA

Turniej Trójek Piłkarskich rozegrano w Końskich [wideo, zdjęcia]

W sobotę futbol na wysokim poziomie rozgościł się w hali sportowej przy ulicy Staszica w Końskich. Rozegrano tam 30 Turniej Grudniowy Trójek Piłkarskich. Gościł na nim znakomity napastnik, reprezentant Polski Marcin Robak. Zwycięzcami najważniejszej kategorii zostali Czarodzieje. 

REKLAMA

„Dziękujemy głównemu organizatorowi Jarkowi Masłowskiemu za to, że ściągnął ten turniej do Końskich. Bardzo dziękujemy, że Marcin Robak znalazł czas i przyjechał. On sprawił swoją obecnością wielką radość dzieciom” –  mówił nam Robert Plech, radny powiatowy i współorganizator wydarzenia.

REKLAMA

„30 edycja Wielkiego Turnieju Grudniowego, który zawsze odbywał się w Kielcach. Po raz pierwszy mamy to wydarzenie w Końskich. O 13:00 jest grupa Open, a obecnie grają dwie grupy młodzieżowe” – mówi Jarosław Masłowski, współorganizator wydarzenia.

W turnieju kategorii rocznika 2013 i 2014 rywalizowały Akademia Champions Końskie,  Tęcza Gowarczów i  Neptun Końskie. Najlepszymi okazali się zawodnicy trzeciej drużyny AP Champions.

Puchary i nagrody najlepszym miał okazję wręczać reprezentant Polski Marcin Robak  –„Cieszę się, że takie turnieje są organizowane. Kiedy ja byłem małym chłopcem grałem w takich turniejach i miałem marzenia, które spełniłem. I tak samo chłopcy, którzy tu są, wychodzą na parkiet by spełniać swoje marzenia. Fajnie, że organizator zrobił taki turniej, bo to dobre dla rozwoju tych młodych piłkarzy, duża korzyść dla tych dzieci” – tłumaczył nam piłkarz.

A Robakowi towarzyszyli współorganizatorzy turnieju, radni powiatowi Robert Plech i Wojciech Owczarek –„Cieszę się, że mogliśmy dzieciakom dostarczyć dużo radości, sportowych emocji i cieszę się również z tego, że wraz z Robertem mogliśmy dołożyć do tego wydarzenia swoją cegiełkę. Wszystkim gratuluję – i wygranym i przegranym i mam nadzieję, że zabawa była fajna” – przemawiał Owczarek.

W kategorii rocznika 2011 zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna „Dzików”, która w finale pokonała Szczury „312”. Natomiast w kategorii Open rywalizowały takie zespoły jak: Absolutus Kielce, Czarodzieje Końskie, Fanatics Starachowice, I LO Końskie, II LO Końskie i ZSP 1 Końskie. Do wielkich finałów 30 Turnieju Grudniowego Trójek Piłkarskich awansowały trzy najlepsze zespoły, a zostały nimi w kolejności: 1. Czarodzieje Melisa Końskie 2. ZSP 1 Końskie 3. I Liceum Ogólnokształcące. To one zagrają już niebawem w wielkim finale w Kielcach. Królem strzelców turnieju został Łukasz Skalski z Czarodziejów z dorobkiem 21 bramek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz