REKLAMA

Turnieje sportowe i rodzinny piknik w Niekłaniu z myślą o Arku [zdjęcia]

W sobotę a już po raz szósty w Niekłaniu Wielkim zorganizowano zmagania o Puchar Ziemi Niekłańskiej. Tegorocznym rozgrywkom sportowym towarzyszył piknik rodzinny, podczas którego zbierano fundusze dla Arka – absolwenta szkoły w Niekłaniu, który przebywa w śpiączce. Udało się zebrać 3700 złotych!

REKLAMA

Podczas wspólnej zabawy można było wesprzeć Arka wrzucając pieniążki do puszek. Organizatorzy zapewnili przybyłym multum atrakcji: kiermasz „mydło i powidło”, gry i zabawy sportowe, pokazy ratownictwa i oczywiście słodki poczęstunek.

REKLAMA

W turnieju siatkówki najlepsi okazali się gospodarze. Dream Team Niekłań po pięciosetowym pojedynku pokonał Team Spirit, który zajął II miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli gracze ze Stąporkowa. W turnieju Piłki Nożnej wystartowało 8 ekip, które podzielono na dwie grupy. Z grupy A awansowały: Skała Niekłań i Kozia Wola, a odpadły Wólka Zychowa i Chłopaki GDB. Grupę B zwyciężył Bliżyn, drugie miejsce zajęło Tornado Niekłań, a z dalszymi zmaganiami pożegnali się Radośni i Nofar Sołtyków. Półfinały były niezwykle wyrównane. Tornado dopiero po rzutach karny pokonało Skałę czym sprawiło ogromną niespodziankę. W drugim półfinale Bliżyn wygrał z Kozią Wolą. Mecz o trzecie miejsce lepiej zaczęła Skała, która szybko zbudowała 2 bramki przewagi i pewnie kontrolowała wynik już do końca. Finał to pojedynek młodości Bliżyna z doświadczeniem Tornada. Zawodnicy z Niekłania doskonale otworzyli mecz. Po dwóch golach prowadzili już 2:0. Bliżyn jednak wziął się w garść i tuż przed końcem doprowadził do wyrównania. O zwycięstwie w turnieju już tradycyjnie decydował konkurs rzutów karnych. Ten również był niezwykle wyrównany ponieważ dopiero 7 kolejka wyłoniła zwycięzcę – drużynę Tornado Niekłań.

Organizatorami tego wyjątkowego dnia w Niekłaniu byli: Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, Przewodniczący Rady Gminy Jacek Kołodziej, Radny Maciej Pokusa oraz Szkoła w Niekłaniu. Nad przebiegiem sportowych rozgrywek czuwał Kacper Dajczer.

Łącznie podczas całego dnia organizatorom udało się zebrać 3700 złotych na rzecz Arka.

Zdjęcia (Gmina Stąporków, MGOKiS Stąporków, FB Niekłań Wielki):

REKLAMA

Comments are closed.