REKLAMA

Turniejem Strzeleckim uczcili 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [wideo, zdjęcia]

Nowo powstałe Stowarzyszenie ImperActive, którego celem jest aktywizacja mieszkańców gminy Smyków zdążyło już zorganizować pierwszą imprezę. W niedzielę na Orliku w Smykowie całe rodziny mogły wziąć udział w I Turnieju Strzeleckim. Wszystko to by godnie uczcić 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 

REKLAMA

„Stowarzyszenie powstało dosłownie kilka dni temu i już po kilku dniach udało nam się stworzyć to wydarzenie, które dzisiaj widzimy. To wydarzenie ma upamiętnić 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy wiele pomysłów na przyszłość. Za kilka tygodni będziemy kolejne imprezy organizować” – mówił nam Karol Leśniak, wiceprezes Stowarzyszenia ImperActive.

I Turniej Strzelecki rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie została przeprowadzona lekcja historii o Powstaniu Warszawskim zwieńczona krótkim testem wiedzy –„Przede wszystkim impreza zorganizowana jest dla najmłodszych. Dzieci i młodzież może się sprawdzić w kilku dyscyplinach sportowych: strzelectwie, rzucie granatem. Jest też wata cukrowa, fotobudka, były bardzo ciekawe prelekcje dotyczące Powstania Warszawskiego” – opowiada Karol Leśniak.

REKLAMA

Na miejscu z rodzinami pojawili się przedstawiciele władzy powiatowej: starosta Grzegorz Piec oraz członek zarządu Jarosław Staciwa. Główne konkurencje, czyli strzelectwo oraz rzut granatem cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników. Chętni mogli także przymierzyć się do replik broni oraz np. przymierzyć maskę gazową. Nad przeprowadzonymi konkurencjami czuwała Grupa Szańca, a za lekcję historii odpowiadali członkowie Fundacji Odzyskajmy Naszą Historię. Organizatorzy I Turnieju Strzeleckiego na terenie gminy Smyków już teraz zapowiadają stworzenie podobnego wydarzenia za rok.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *