REKLAMA

Twoje 30 zł może uratować piłkę ręczną w Końskich! [wideo, zdjęcia]

KSSPR Końskie chce ratować męską piłkę ręczną na Konecczyźnie. Sam klub w związku z pandemią boryka się z problemami, ale mimo to walczy o dalszy rozwój. Zarząd uruchamia Klub Wsparcia KSSPR Końskie, a jego celem jest stworzenie Akademii Piłki Ręcznej w regionie. Każdy kto wstąpi do klubu musi miesięcznie wesprzeć drużynę kwotą 30 złotych. Środki mają zostać przeznaczone na szkolenie, tak by ponownie z naszego regionu wychodzili w świat reprezentanci Polski, jak choćby bracia Hubert i Mateusz Korneccy. [KONTAKT Z KSSPR DLA ZAINTERESOWANYCH KLUBEM WSPARCIA LUB AKADEMIĄ PIŁKI RĘCZNEJ: tel. 506 313 118, [email protected]]. 

REKLAMA

„Skończyła się era haseł w postaci nie da się, zawsze tak było i niech tak zostanie. Myślę, że musimy przerwać ten ogólnosportowy marazm, zakasać rękawy i wziąć się do pracy, wdrażać nowe pomysły, starać się rozwijać młodzież, dzieci, sport w naszym regionie” – mówi Andrzej Kos, prezes Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej.

Podstawą nowych działań ma być utworzenie Klubu Wsparcia KSSPR Końskie. Ma on zrzeszać konecczan – zarówno mieszkających w powiecie koneckim, jak i tych którzy stąd wyjechali, a dobro klubu wciąż mają na sercu. Celem klubu ma być wsparcie rzeczowe działalności KSSPR, w szczególności grup młodzieżowych, dzieci, Akademii Piłki Ręcznej, drużyny Seniorów. Członkowie klubu mieliby wpłacać po 30 złotych miesięcznie na cele wskazane w regulaminie. To sami członkowie Klubu Wsparcia zdecydują na jaki dokładnie cel zebrane środki będą przekazywane –„Nikt z zarządu, czy pośród członków KSSPR nie może być ani w radzie, ani decydować o pieniądzach i pomysłach w Klubie Wsparcia […] Uwierzcie w nas, uwierzcie w nas i dołączcie do nas, bo tylko dzięki Wam ten Klub Wsparcia ma sens. Uwierzcie w naszą uczciwość i chęć pomocy w rozwoju dzieci w regionie, powrót do korzeni, czyli szkolenia tej młodzieży, odgonienia jej od komputerów i różnych innych cywilizacyjnych wpływów […] Wiem, że 10 osób to jest 300 złotych, ale 100 osób to jest 3 000 złotych i to jest bardzo dużo dla nas. Namawiam Państwa do współpracy i zachęcam byście brali czynny udział” – mówił podczas specjalnej konferencji prezes Kos.

REKLAMA

KSSPR Końskie z problemami finansowymi boryka się od lat podobnie jak bardzo wiele klubów sportowych w Polsce z takich mniejszych ośrodków miejskich. Ostatnio w związku z epidemią kłopoty z finansami mają nawet giganci. Na rzecz Vive Kielce utworzono nawet zbiórkę w portalu zrzutka.pl, gdzie dotychczas uzbierano już przeszło pół miliona złotych. KSSPR nie potrzebuje aż tak wielkich środków, a niemal wszystkie pozyskane fundusze przeznaczy na szkolenie młodzieży – tak by w przyszłości trzon drużyny „Koni” stanowili wychowankowie. Jeżeli ktoś z Państwa chce dołączyć do Klubu Wsparcia KSSPR-u to TUTAJ znajdzie deklarację członkowską, a TUTAJ regulamin.

Warto dodać, że każdy z członków KW KSSPR otrzyma Kartę Członka, która będzie dowodem jego przynależności do klubu. Karta zwalnia z zakupu biletów na mecze domowe I Ligii PR, uprawnia do zajmowania miejsca w specjalnym sektorze podczas tych meczów, upoważnia do zniżki przy zakupach gadżetów klubowych, zniżki w partnerskich firmach, restauracjach, sklepach, punktach usługowych objętych programem „KSSPR GO!”. A czym jest sam program? „KSSPR GO!” to kolejna nowa inicjatywa – ma promować firmy wspierające „Konie” poprzez dodatkową reklamę oraz współprace z utworzonym Klubem Wsparcia.

Głównym celem wszystkich działań ma być wzmocnienie szkolenia młodzieży poprzez utworzenie Akademii KSSPR Końskie, a następnie klas sportowych o profilu piłki ręcznej –„Chcemy wrócić do tradycji szkolenia młodzieży, a przede wszystkim do sukcesów jakie były przed laty. Każdy zespół grupy młodzieżowej praktycznie był w ósemce najlepszych zespołów w Polsce. Były i medale. Chcielibyśmy wszyscy tutaj do tych czasów wrócić po to byśmy ponownie szkolili zawodników, którzy trafią do pierwszego zespołu KSSPR-u Końskie, ale naszym nadrzędnym celem jest również wyszkolenie zawodnika, który trafi do zespołów Superligowych. Mamy przykłady takich zawodników, którzy już reprezentują kluby Superligowe, a przecież to tutaj zaczynali grę w piłkę ręczną. Chcemy wrócić do tego szkolenia by tych zawodników było coraz więcej i by więcej mówiło się w przekazach medialnych spotkań, by wspominano o Końskich, by mówiono, że ten zawodnik to tutaj zaczynał grę w piłkę ręczną. I wtedy wszyscy jesteśmy dumni”  – tłumaczy Michał Przybylski, trener KSSPR Końskie.

Klub ma szkolić poprzez powołanie Akademii KSSPR Końskie. Jej działaniem objęci zostaną już 5, czy 6 latkowie z terenu powiatu koneckiego i terenów ościennych. Co więcej – idea jest taka by to trenerzy dojeżdżali do innych niż Końskie miejscowości, do innych gmin i tam prowadzili zajęcia w szkołach i halach gimnastycznych. Chodzi o to by odciążyć rodziców, a jednocześnie wyselekcjonować najzdolniejsze dzieci. Potem najlepsi mogliby rozpocząć profesjonalne treningi już w Końskich, a jednocześnie uczęszczać np. do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej.
[KONTAKT Z KSSPR DLA ZAINTERESOWANYCH KLUBEM WSPARCIA LUB AKADEMIĄ PIŁKI RĘCZNEJ: tel. 506 313 118, kssprkons[email protected]]. 

REKLAMA

2 thoughts on “Twoje 30 zł może uratować piłkę ręczną w Końskich! [wideo, zdjęcia]

  1. Chyba lepiej wpłacić te 30 dychy na chore dzieci, niż starych chłopów bawiących się piłeczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *