REKLAMA

Tworzysz piosenki? Weź udział w konkursie Domu Kultury

Dom Kultury w Końskich zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do wzięcia udziału w konkursie „Piosenka z szuflady”. Organizatorzy czekają na autorskie nagrania do końca maja.

REKLAMA

Na zdjęciu: Roman Cieślak, foto: MGDK w Końskich

Na pomysł konkursu wpadł instruktor Miejsko–Gminnego Domu Kultury Roman Cieślak: „Wychodząc naprzeciw trudnym czasom w naszej miejsko-gminnej społeczności, zmuszeni do przebywania w domach, wykażmy się swoją kreatywnością – pomysłami muzycznymi i literackimi. Ogłaszamy więc konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich na stworzenie piosenki o dowolnej treści, byle była pozbawiona wulgaryzmów i obraźliwych słów. Z najciekawszych powstanie być może koncert online, a po powrocie do normalności także na żywo w „Egipcjance”. Jeżeli piosenek powstanie więcej może uda nam się projekt zamknąć w „apce” lub na płycie CD” – mówi instruktor.

Organizatorzy czekają na teksty, pliki melodyczne ze słowami, pliki melodyczno-harmoniczne (z użyciem instrumentu), filmiki. W czasie realizacji projektu zajmą się oni aranżacją, nagraniem oraz zaangażują najlepszych solistów i muzyków współpracujących z Miejsko–Gminnym Domem Kultury.

REKLAMA

Oprócz muzycznej promocji pracownicy MGDK przewidują także finansowe i rzeczowe nagrody dla autorów najciekawszych piosenek. Filmiki należy przesyłać na fanpage Miejsko-Gminnego Domu Kultury lub mailowo: [email protected] do końca maja 2020.

„Efekt finalny projektu połączony z koncertem i promocją ewentualnej płyty CD przewidujemy pokazać na jesieni tego roku” – dodaje Roman Cieślak.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *