REKLAMA

Tydzień Bibliotek w Końskich z premierami nowych książek [wideo, zdjęcia]

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczął się w środę, ale już we wtorek w Końskich zorganizowano specjalne seminarium dla przedstawicieli tego zawodu. Na nim nie zabrakło dyskusji, ale i zwyczajem koneckiej biblioteki i tym razem nie obyło się bez premier książkowych. Pokazano wydaną kilka miesięcy temu pozycję ‚Limeryki’ Grażyny Stolarskiej-Dukat oraz zupełnie premierowo, pierwszy egzemplarz „Przeminęło w czasie” Mariana Chochowskiego. Obie pozycje są wydane nakładem Wydawnictwa ‚Arslibris’ Biblioteki Publicznej w Końskich. 

REKLAMA

„Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich już po raz szesnasty robi to pod nazwą ‚Tydzień Bibliotek’. W tym tygodniu zwykle bibliotekarze w całej Polsce organizują szereg spotkań, wykładów, sympozjów, seminariów. Tak jak to będzie miało miejsce dzisiaj w Końskich. Przy tej okazji zwykle przygotowujemy jakieś premiery książkowe i także dzisiaj będziemy prezentowali dwie nowe książki wydane przez wydawnictwo Arslibris. Będzie też okazja do podsumowania roku w bibliotekarstwie. Patrząc z perspektywy mojego dyrektorowania, a jest to szesnaście lat to mamy całą epokę. Trzeba powiedzieć, że bibliotekarstwo zmienia się. Jest szereg wyzwań, wrogów. To co młodzież, czy dorośli uznają za technologiczne nowości to w przypadku bibliotekarstwa są wrogowie. Internet, kino, telewizja, galerie handlowe to jednak są wrogowie. One zabierają nam czytelników. Proponują coś ciekawszego, ale nie zawsze atrakcyjnego. Staramy się przekonać, że tradycyjne spędzanie czasu wolnego z książką to rozwijające wyobraźnie i najbardziej ciekawe spędzanie czasu wolnego, ponieważ to zawsze owocuje. Niezależnie jaka będzie to książka to zawsze zaowocuje to jakąś zmianą w osobowości” – opowiadał nam Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich.

REKLAMA

Więcej o premierowo pokazywanej książce Mariana Chochowskiego pt. „Przeminęło w czasie”, która jest bogato ilustrowanymi wspomnieniami autora o Końskich z czasów tuż po wojnie opowiemy w osobnym materiale. Podczas bibliotecznego seminarium wszyscy przybyli mogli obejrzeć także wystawę obecnie prezentowaną w koneckiej jednostce –  „100 prac z życia foto/grafika” autorstwa Piotra Wypycha. W spotkaniu oprócz bibliotekarzy, autorów, miłośników biblioteki wzięli też udział włodarze: burmistrz Krzysztof Obratański, wiceburmistrzowie: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. Obecny był także przedstawiciel władzy powiatowej Marian Wikiera.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *