REKLAMA

Tydzień z komunikacją w Końskich. Są opóźnienia i pomalowany autobus

Słowa pochwały, ale i krytyczne uwagi można usłyszeć w temacie komunikacji publicznej w Końskich, która eksperymentalnie wystartowała 2 września. W pierwszym tygodniu jej funkcjonowania były małe opóźnienia. Od dziś na drogach spotkamy autobus w barwach, które mają być zarezerwowane dla koneckiej komunikacji miejskiej. 

REKLAMA

Autobusy publicznej po gminie Końskie mają przybrać barwy podobne do zaprezentowanej powyżej.

Przypomnijmy, że komunikacja publiczna w gminie Końskie funkcjonuje na 5 liniach, a dokładne rozkłady znajdziecie Państwo – TUTAJ. W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze uwagi odnośnie komunikacji. Wielu naszych czytelników skarżyło się, że autobusy nie dojeżdżają do ich miejscowości, najczęściej informowali o tym mieszkańcy Nieświnia. Tutaj warto podkreślić, że na ten moment komunikacja funkcjonuje eksperymentalnie, a dopiero od nowego roku będzie jeździć po stałych, skrupulatnie opracowanych trasach.

Pojawiły się także informacje o pierwszych spóźnieniach, a ich konsekwencją były problemy np. z punktualnym dostarczeniem dzieci do szkół. Jak się okazało utrudnienia wynikały z nieuwzględnienia podczas opracowywania rozkładów jazdy np. postojów na przystankach, czy korków. Korekty mają zostać wprowadzone już od tego tygodnia.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *