REKLAMA

Tydzień z tabliczką mnożenia w Królewcu [zdjęcia]

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królewcu obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym, od 30 września do 4 października młodzież szkolna brała udział w ciekawych projektach, które przygotowali nauczyciele: Justyna Piekarska i Karol Mijas. 

REKLAMA


To był tydzień z tabliczką mnożenia. W poniedziałek chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, we wtorek wyłoniono osoby, które najlepiej posługują się tabliczką mnożenia. Wybrani zostali członkami Komisji Egzaminacyjnej oraz Patrolu Egzaminacyjnego. W środę i czwartek uczniowie na lekcjach trenowali swoje umiejętności mnożenia liczb, a także prezentowali i dzielili się z innymi niepospolitymi sposobami i sztuczkami na naukę tabliczki mnożenia.

Ostatniego dnia na drugiej godzinie lekcyjnej wybrano 4 drużyny, które miały wyłonić najlepszych ekspertów od mnożenia liczb. Na hali sportowej, na tle pięknej dekoracji przygotowanej przez Justynę Piekarską, uczniowie przystąpili do współzawodnictwa. W pierwszej kolejności uczniowie mieli za zadanie pokonać tor przeszkód, aby na koniec stanąć przed członkiem komisji (jednym z nauczycieli: Magdaleną Woźniak, Małgorzatą Michalak, Agnieszką Nowacką, Anną Gorzelak, Katarzyną Sykułą lub przewodniczącą komisji Anną Cholewińską – dyrektorem szkoły) i zdać egzamin  z tabliczki mnożenia. Druga konkurencja była podobna, jednak z tą różnicą, że zawodnicy musieli odpowiadać w języku angielskim. Po ukończeniu konkurencji dyrektor Anna Cholewińska nagrodziła uczestników zawodów oraz wcześniej wspomnianych konkursów.

REKLAMA

Uczennice z wójtem Jarosławem Pawelcem

Jeszcze tego samego dnia koordynatorzy wraz z grupą dzieci udali się poza teren szkoły, aby świętować ten dzień z mieszkańcami okolic szkoły oraz pracownikami Urzędu Gminy w Smykowie, poczty, biblioteki, przedszkola i okolicznych sklepów. Uczniowie w roli egzaminatorów sprawdzali wiedzę dorosłych. Nagradzali przy tym certyfikatami oraz naklejkami za dobrze udzielane odpowiedzi. Podobno wszyscy dorośli z wójtem Jarosławem Pawelcem na czele, odpowiadali wzorowo.

Dzięki tej akcji uczniowie królewieckiej szkoły świetnie się bawili w grupach, jednocześnie pogłębiając i utrwalając swoją wiedzę.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *