REKLAMA

Uczennica II LO zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim!

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego, Karolina Basiak zajęła pierwsze miejsce w konkursie literackim „Wrażliwość na Polskę”. To ogromy sukces naszej utalentowanej konecczanki.

REKLAMA
Karolina Basiak (1)

Foto: II Liceum Ogólnokształcące

Konkurs ,,Wrażliwość na Polskę” organizowany jest przez Fundację ks. M. Malińskiego ,,Będzie lepiej”. Karolina do udziału w tym literackim przedsięwzięciu zgłosiła się w lipcu 2015 roku.

Pół roku później, bo 16. października spośród ponad 100. prac, które przesłali uczniowie zarówno z kraju jak i z zagranicy, jury wyłoniło 9 laureatów. Opowiadanie Karoliny, napisane pod kierunkiem p. G. Dukat, zatytułowane ,,Moja ojczyzna, mój patriotyzm, moja polskość” zajęło I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a jego autorka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5000 złotych.

REKLAMA

W czwartek, 14 stycznia 2016 r. w Filharmonii Krakowskiej miała miejsce uroczysta gala, na której wręczano nagrody wszystkim zwycięzcom. Stypendium wręczył laureatce ks. M. Maliński, a uroczystość uświetnił koncert klawesynowy oraz występ chóru mieszanego Akademii Górniczo-Hutniczej.

To nie pierwszy sukces odniesiony przez uczennicę II LO. W maju 2015 r. zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,,Losy Polaków na Syberii. Niepokonani o cudzie ocalenia” w kategorii praca pisemna o charakterze literackim.

Zdjęcia: II Liceum Ogólnokształcące

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *