REKLAMA

Uczniowie I LO ze świetnymi wynikami na olimpiadach językowych [zdjęcia]

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich Izabela Popiel i Jakub Jędrasik wzięli udział w olimpiadach językowych. Oboje zakwalifikowali się do etapu ustnego w finale okręgowym.

REKLAMA

Izabela Popiel, uczennica klasy 3 B, startowała w 41. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego. Po eliminacjach szkolnych, które zaliczyła z wynikiem bardzo dobrym, szkoła otrzymała potwierdzenie z Komitetu Okręgowego w Krakowie o kwalifikacji Izy do II etapu. Po części pisemnej eliminacji okręgowych Komitet Główny Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu zakwalifikował uczennicę I LO do etapu ustnego w finale okręgowym. Pod opieką Danuty Zaborowskiej- Szymusik Iza przygotowała do tego egzaminu 5 lektur z literatury niemieckojęzycznej XX wieku oraz szczegółowe zagadnienia dotyczące kultury, geografii, historii, polityki oraz życia codziennego krajów niemieckojęzycznych. 2 lutego w Krakowie Iza reprezentowała Stary Ogólniak jako jedna z 3 osób z województwa świętokrzyskiego.

Jakub Jędrasik, uczeń klasy 2 C, wziął udział w 42. Olimpiadzie Języka Angielskiego. Kuba swoją przygodę z konkursem rozpoczął 13 listopada 2017 roku na etapie szkolnym i jako pierwszy uczeń z tej szkoły od wielu lat przeszedł do etapu okręgowego. Ten odbył się w Krakowie (15 stycznia), gdzie Kubie towarzyszyła jego opiekunka Katarzyna Baran. W tym etapie trzeba wykazać się nie tylko szczegółową znajomością i wyczuciem języka, ale również ogromną wiedzą z historii i kultury krajów anglojęzycznych.
Kuba osiągnął świetny wynik, co pozwoliło mu zakwalifikować się do części ustnej etapu okręgowego. Ta odbyła się również w Krakowie 29 stycznia. W tej części Kubie towarzyszył już sam dyrektor Wojciech Jasnos. Część ustna polegała na opracowaniu po 3 zagadnienia z literatury brytyjskiej i amerykańskiej, dogłębnej wiedzy z historii, geografii, polityki oraz życia codziennego krajów anglojęzycznych.
Ze 750 uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego, jedynie 50 z całej Polski dostało się do finału. Kubie bardzo niewiele zabrakło, aby znaleźć się wśród nich.

REKLAMA

 

 

REKLAMA

2 thoughts on “Uczniowie I LO ze świetnymi wynikami na olimpiadach językowych [zdjęcia]

  1. Pingback: Olimpiada Języka Angielskiego | I LO im. KEN Końskie

  2. Pingback: Olimpiada Języka Niemieckiego | I LO im. KEN Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *