REKLAMA

Uczniowie mają już wakacje! Z kamerą odwiedziliśmy nasze szkoły [wideo, zdjęcia]

Kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli i ponad tysiąc uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu koneckiego rozpoczęło dziś wakacje. Na kilku uroczystościach zakończenia roku szkolnego byliśmy z naszą kamerą. 

REKLAMA

W szkołach ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego promocję dziś otrzymało dokładnie 1318 uczniów. 115 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy. 51 uczniów zasadniczych szkół zawodowych już zupełnie zakończyło swoją edukację. W koneckim II Liceum Ogólnokształcącym uroczystość była krótka, ale bardzo radosna. Rozdano tam bowiem dziesiątki nagród dla wybitnych uczniów.

„Niebawem wszyscy udamy się upragniony wypoczynek. Cieszę się, że podobnie jak w latach ubiegłych był to rok ciężkiej pracy, która pod przewodnictwem pedagogów zdobywała wiedzę, umiejętności i nowe doświadczenia” – mówiła do zgromadzonych dyrektor Beata Salata.

REKLAMA

W 'Nowym Ogólniaku’ starostwo powiatowe reprezentował Radosław Lachowski – jeden z naczelników. Wręczył on życzenia od pełniącego funkcje powiatu Grzegorza Pieca –„Zazwyczaj tu jakieś napisy się pojawiają typu 'Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje’, a ja wchodziłem dzisiaj bocznym wejściem i widziałem taki komunikat 'proszę zabrać buty na wakacje’. Parafrazując ja bym wszystkim powiedział: proszę zabrać rozumy na wakacje” – mówił do młodzieży Lachowski.

Życzenia od rodziców młodzieży przekazał przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Kos –„Droga młodzieży gratki za wyniki w nauce, a będą pewnie jeszcze lepsze. Miłych, udanych wakacji, trzymajcie się i do zobaczyska we wrześniu”

W szkołach podstawowych gminy Końskie wakacje rozpoczynało 2381 uczniów oraz 322 z klas gimnazjalnych. I tutaj nie zabrakło podziękowań, gratulacji i życzeń.

„Szanowni Państwo gratuluje Wam pociech. To są rewelacyjne, bardzo zdolne dzieci z otwartymi umysłami i z chęcią poznawania nowych rzeczy” – mówił w Szkole Podstawowej nr 2 jej dyrektor Jacek Szmit.

„Kończy się okres wytężonego wysiłku uczniów i nauczycieli. W tym momencie chciałbym serdecznie podziękować zarówno uczniom, jak i nauczycielom za ten dziesięciomiesięczny trud, za te godziny spędzone nad książką i zeszytem. Kosztowało to wiele pracy, ale myślę że było warto. Świadczą o tym choćby cenzurki, które za chwilę wychowawcy rozdadzą swoim uczniom. Świadczy o tym stół pełen nagród i Wasze sukcesy na różnego  rodzaju konkursach” – przemawiał Jarosław Drzazga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.

Nagrody dla wyróżniających się uczniów wręczane były w każdej szkole, ale w podstawówce w Kazanowie były one wyjątkowe. Tam dzieci otrzymały książkę napisaną przez ich kolegów pt. „12 opowieści o niezwykłej treści”. Jeden z egzemplarzy trafił także do naszej redakcji, ponieważ to dzieło wydane przez wydawnictwo Arslibris objęliśmy patronatem medialnym –„Wszyscy nauczyciele prowadzili zajęcia dodatkowe, wszystkie były bezpłatne. I znaczące osiągnięcia te projekty uzyskały. Oczywiście książka to tylko jeden z 26 projektów. Tyle odbyło się w ciągu jednego roku szkolnego. Każdy nauczyciel dał coś od siebie […] Taką książkę będziemy mogli uczniom wszystkich klas 1-3 wręczy oraz takie książki otrzymają wszyscy uczniowie, którzy osiągnęli bardzo dobre, wzorowe wyniki w nauce oraz zachowanie” – mówił Paweł Milcarek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kazanowie.

Tegoroczny rok szkolny w podstawówkach był bardzo specyficzny. Po wieloletniej przerwie pojawiły się w nich ósme klasy, a jednocześnie w wielu placówkach funkcjonowały jeszcze oddziały gimnazjalne. Gmina Końskie doskonale poradziła sobie z organizacją dwóch egzaminów – gimnazjalisty i ósmoklasisty. Teraz podwójny nabór prowadzony jest w szkołach ponadgimnazjalnych. We wrześniu zobaczymy jak te jednostki poradzą sobie ze zdecydowanie większą liczbą uczniów. Tymczasem wszystkim naszych widzom, którzy dziś rozpoczęli wakacje życzymy udanego wypoczynku.

ZPO w Stadnickiej Woli:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich:

II Liceum Ogólnokształcące w Końskich:

Szkoła Podstawowa w Kazanowie:

SP 1 w Końskich:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *