REKLAMA

Uczniowie świętowali nadejście wiosny [zdjęcia]

W środę (21 marca) cała społeczność Szkoły Podstawowej w Fałkowie świętowała nadejście wiosny.  Impreza odbyła się pod hasłem „Żyj smacznie, zdrowo i na sportowo”. 

REKLAMA

W trakcie całodniowej imprezy uczniowie klas VI i VII SP oraz II i III gimnazjum walczyli o tytuł „Najbardziej wysportowanej/zgranej klasy Gimnazjum”. Uczestnicy zmagali się aż w 10 konkurencjach, zarówno sportowych, rekreacyjnych, ale także w konkursie plastycznym i kulinarnym.

REKLAMA

Konkurs kulinarny był główną częścią imprezy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przedstawiciele klas mieli za zadanie przygotować dietetyczne, niskokaloryczne dania oparte na grze edukacyjnej „YEDZO” – z ogólnopolskiego programu edukacyjnego prowadzonego przez markę Winiary – „Żyj smacznie i zdrowo” – jest to już 8 edycja w której bierze udział kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi w całej Polsce. Uczestnicy mieli udostępnione urządzenia, które ułatwiały im pracę. Po trzygodzinnej pracy na przepięknie udekorowanych stołach pojawiły się takie smakołyki jak: chrupiące bagietki z łososiem, zdrowe burgery, niskokaloryczna domowa pizza, sałatki warzywne, domowa tortilla z kurczakiem i papryką, kurczak nadziewany oraz wiele owocowo-warzywnych koktajli. Hasłem przewodnim była „Klasówka” lub „Impreza”. Jury oceniało potrawy pod wieloma aspektami: estetyka miejsca pracy, wygląd, niska kaloryczność i oczywiście walory smakowe. Wszystkie przygotowane propozycje bardzo smakowały oceniającym. Resztki produktów, które zostały po przygotowaniu potraw, tj. mąka, mak, pieprz czy papryka, zostały wykorzystane w konkursie plastycznym. Uczniowie musieli zilustrować wylosowane dyscypliny sportowe. Wszystkie prace były przygotowane z wielkim zaangażowaniem. Tym razem jury również miało trudności ze wskazaniem tego jednego najlepszego plakatu.

Kolejni uczniowie w tym czasie zmagali się z konkurencjami sportowo-rekreacyjnymi – rzut lotką, rzut piłką lekarską, tor sprawnościowy, wyścigi rzędów, przeciąganie liny, piłka nożna chłopców i piłka siatkowa dziewcząt. Na koniec zliczono punkty z każdej konkurencji i ogłoszono wyniki. Puchar wręczyła dyrektor Agnieszka. Lipska, a powędrował on do klasy III a, która w ostatecznym rozrachunku okazała się najlepsza. Nad całością imprezy czuwali jej organizatorzy – Iwona Błońska oraz Hubert Szymczyk wraz z Marzeną Kuzdak i Robertem Soboniem.

Zdjęcia (archiwum Szkoły Podstawowej w Fałkowie):

REKLAMA

One thought on “Uczniowie świętowali nadejście wiosny [zdjęcia]

  1. Pingback: PSP Fałków wygrywa konkurs Żyj smacznie i zdrowo | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *