REKLAMA

Uczniowie świętowali Walentynki [zdjęcia]

Uczniowie z powiatu koneckiego świętowali Dzień Świętego Walentego, potocznie nazywany Walentynkami. W Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie i Szkole Podstawowej w Królewcu zorganizowano różne atrakcje związane z tym dniem. 

REKLAMA

Kolorem przewodnim w ZPO w Kazanowie była czerwień

We wtorek uczniowie z ZPO w Kazanowie świętowali Dzień Zakochanych. Jak co roku, samorząd uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na szkolnym korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki rozdały pocztę wszystkim adresatom.
Dzień urozmaicił apel walentynkowy, podczas którego uczniowie klas VII i VIII zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom zabawne przedstawienie wzorowane na telewizyjnej „Randce w ciemno”. Z chętnych, którzy zgłosili się do udziału w szkolnej wersji walentynkowego teleturnieju, wyłoniono w sumie ośmiu uczestników mających nadzieję na znalezienie swej drugiej połówki. Kandydaci musieli odpowiedzieć na zestaw przygotowanych wcześniej pytań, a wygrali ci, którzy najbardziej zaintrygowali swoją osobowością wybierających. Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na „Najpiękniejsze Serce Walentynkowe”. Wszyscy, którzy wzięli w nim udział, otrzymali dyplom uczestnictwa oraz mały słodki upominek. Laureaci I miejsca zostali dodatkowo nagrodzeni książkami.
Dyplomy z podziękowaniem otrzymali także uczniowie klasy VIII za udział w 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Angelika Adamska, która podczas zbiórki pieniędzy zebrała kwotę ponad 1200 zł, zajmując w ten sposób piąte miejsce w całej gminie.

Uczniowie wysłali 150 kartek do chorych dzieci

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królewcu po raz drugi wzięli udział w Marzycielskiej Poczcie. Młodzież szkolna z wielkim zapałem przystąpiła do własnoręcznego wykonywania kartek walentynkowych. Efektem prac było 150 pięknych pocztówek z serdecznymi życzeniami. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Projekt ten nie jest jednostronny – chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki. Koordynatorami akcji pisania listów i kartek walentynkowych byli opiekunowie SU:  Justyna Piekarska, Katarzyna Sykuła, Agata Jarzyńska oraz Karol Mijas.

REKLAMA

Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski szkoły w Królewcu zorganizował Pocztę Walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Po raz pierwszy w tym roku SU zorganizował dla każdej klasy sesję zdjęciową tematycznie związaną z Dniem Zakochanych. „Amorkowe” przebrania, pozy, czerwone balony, kokardy były motywem przewodnim każdej aranżacji na zdjęciach. Oto zwycięzcy: klasa III – I miejsce, klasa VA – II miejsce, Klasa VB – III miejsce. Nagrodzeni zostali obdarowani słodyczami zakupionymi przez Radę Rodziców oraz dyplomami. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Marzycielską pocztę, pocztę walentynkową oraz konkurs na najciekawsze klasowe zdjęcie walentynkowe zorganizował Samorząd Uczniowski z opiekunami: Justyną Piekarską, Katarzyną Sykułą, Agatą Jarzyńską i Karolem Mijasem.

ZPO w Kazanowie (archiwum szkoły):

SP w Królewcu (archiwum szkoły):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *