REKLAMA

Uczniowie z Fałkowa skorzystali z projektu nauki pływania

Uczniowie klas III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie zakończyli udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

REKLAMA

Projekt ten powstał przy współpracy Ministerstwa Sporu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego oraz gminy Fałków. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania były przede wszystkim propozycją skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcania do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażania do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Nauka pływania odbywała się na pływalni ,, Nemo” we Włoszczowie od 5 kwietnia do 21 czerwca, w łącznej ilości 20 godzin. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało Certyfikat ukończenia podstawowego kursu nauki pływania.

REKLAMA

Pod koniec czerwca wszyscy uczniowie klas I-VI wzięli udział w szkoleniu z zakresu bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, które przeprowadzili ratownicy WOPR w Kielcach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *