REKLAMA

Uczniowie z Królewca w XI Biegu Niepodległości o Strawczyńską Milę

XI Bieg Niepodległości o Strawczyńską Mile z kolejnym rekordem frekwencji. Ponad 520 uczniów z 24 szkół podstawowych rywalizowało na obiekcie Centrum Sportowo-Rekreacyjnym OLIMPIC w Strawczynku i na sportowo uczciło 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród tej grupy była liczna reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Królewcu. 

REKLAMA

Zawody rozpoczęły się od przywitania wójta gminy Strawczyn Tadeusza Tkaczyka i dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie Łukasza Woźniaka przybyłych zawodników oraz gości. Nie zabrakło akcentów patriotycznych – odegrany został hymn narodowy, a uczestnicy imprezy utworzyli na trybunach – z pomocą kolorowych kartek – wielką biało-czerwoną flagę. W każdej kategorii rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż startowało na każdym dystansie od 30 do 50 zawodników, ale w duchu fair play, a na każdego, kto ukończył swój bieg na mecie czekał pamiątkowy medal. Sześciu najlepszych zawodników na każdym dystansie otrzymało puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.

REKLAMA

Uczniowie z Królewca, którzy znaleźli się w premiowanej szóstce to :
Alan Wierzbowski – II na dystansie 200m,
Zosia Wojcieszek – IV na dystansie 200 m,
Izabella Mogielska – VI na dystansie 400 m,
Eryk Śliz – V – na dystansie 1000 m.

Ponadto w pierwszej dziesiątce na swoich dystansach znaleźli się: Zosia Dudek, Krystian Łuszczyński, Bartosz Piotrowski, Olga Stachera i Maja Wychowaniec.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *