REKLAMA

Uczniowie z Nieświnia z sukcesem w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej [zdjęcia]

W środę (15 listopada) w Miejskim Centrum Kultury odbył się Koncert Finałowy X Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Z Pieśnią do Niepodległej”. W konkursie wzięli udział uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieświniu.

REKLAMA

Organizatorem przeglądu było Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa w Skarżysku-Kamiennej, Wydział Kultury, Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej, a współorganizatorem Państwowa Szkoła Muzyczna I-go stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej. Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

REKLAMA

W konkursie wzięli udział podopieczni z ZPO w Nieświniu z zespołem wokalnym Kwintet oraz duet uczniów klasy VII, przygotowany przez Joannę Szewczyk-Kędzior. W kategorii szkoły podstawowe klasy V-VII Adam Kaleta i Dawid Wąsik zdobyli III miejsce.

Celem Przeglądu jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci i młodzieży, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Zdjęcia (Z.Biber, skarzysko24.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *