REKLAMA

Uczniowie z Pomykowa przynieśli prezenty potrzebującym z Baryczy! [wideo, zdjęcia]

„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” to ogólnopolska akcja charytatywna mająca na celu zbiórkę pieniędzy bądź zabawek dla potrzebujących dzieci. W Szkole Podstawowej w Pomykowie od kilkunastu lat uczniowie angażują się w zbiórkę przedmiotów, które trafiają do potrzebujących dzieci z innych placówek. W Mikołajki uczniowie z Pomykowa odwiedzili z worami pełnymi prezentów dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.

REKLAMA

„Jest to akcja charytatywna, która działa w naszej szkole w Pomykowie już od kilkunastu lat. Ta akcja polega na zbiórce zabawek i przyborów szkolnych przez naszych uczniów. Biorą w niej udział uczniowie wszystkich klas. Przez to mogą się wykazać darem serca i wolą dzielenia się z innymi. Ta akcja przynosi dzieciom radość, ponieważ zarówno dzieci, które obdarowują prezentami innych czują tę radość, tak samo dzieci, które otrzymują te prezenty. Dzieci uczą się przez to czynić dobro” – mówiła nam Małgorzata Stolarska, koordynator akcji  w Szkole Podstawowej w Pomykowie.

W zbiórkę prezentów angażują się dzieci ze wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Pomykowie. Przynoszą zabawki, przybory szkolne, gry planszowe, książki oraz wiele innych rzeczy, które trafiają do potrzebujących dzieci z innych placówek w powiecie koneckim. W poprzednich latach obdarowane zostały dzieci z m. in. Brodów i Kawęczyna.

REKLAMA

Frekwencja oraz zaangażowanie dzieci z Pomykowa w akcję była ogromna. Zawitali oni do Baryczy z wielkimi worami prezentów. Podopieczni ośrodka zniecierpliwieni czekali na prezenty, a po ich otrzymaniu bawili się swoimi nowymi zabawkami – przytulali pluszowe maskotki, układali puzzle czy odpakowywali gry planszowe. Obecny był także dyrektor placówki Jan Słuszniak. Następnie wspólnie odśpiewano piosenkę „Przybądź Święty Mikołaju”, po czym wszyscy razem udali się na poczęstunek.

Tego dnia podopieczni Szkoły Podstawowej w Pomykowie zrobili dobry uczynek – wyczarowali uśmiechy na twarzach potrzebujących dzieci. Ciekawe, do kogo pomocnicy Świętego Mikołaja z Pomykowa zawitają za rok? Na pewno to sprawdzimy!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *