REKLAMA

Uczniowie z zachodniej Europy przyjechali do II LO [wideo, zdjęcia]

We wtorek w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich miało miejsce oficjalne otwarcie projektu Erasmus +. W związku z nim do Końskich przyjechali uczniowie ze szkół partnerskich z Belgii, Hiszpanii i Włoch. 

REKLAMA

-„Bardzo cieszę się, że Państwo wybrali właśnie Polskę i Końskie jako jeden z celów Erasmusa. Jest mi niezmiernie przyjemnie z tego powodu. Myślę, że mimo brzydkiej pogody to pogoda ducha Państwu dopisuje i będziecie chcieli wracać nie tylko wspomnieniami, ale też tak realnie do Polski i do Końskich. Życzę wspaniałego pobytu, dobrej zabawy i nie przejmować się absolutnie deszczem ani wiatrem ani tą pogoda która trochę jest kapryśna.” – mówiła witając gości dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Beata Salata.

Opiekunem projektu jest germanistka i nauczycielka geografii Małgorzata Świtakowska. Projekt o tytule „Paths of Europe” współfinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. W programie uczestniczy młodzież z 4 krajów Europy: Polski, Włoch, Hiszpanii, Belgii. Celem projektu jest wymiana doświadczeń związanych z propagowaniem aktywnej turystyki, promocją zdrowia i aktywnego trybu życia, poznanie, wykorzystanie i promocja lokalnej bazy przyrodniczej i turystycznej, znalezienie wspólnych elementów łączących kraje partnerskie w zakresie kultury, historii, turystyki, umożliwienie uczniom pracy w środowisku CLIL. Projekt obejmuje także inne koncepcje przekrojowe dotyczące przedsiębiorczości i poczucia wczesnego kształcenia zawodowego. Praca odbywać się będzie również z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

REKLAMA

Konecka szkoła jest gospodarzem i przyjmuje gości z krajów partnerskich w trwającym tygodniu. W Końskich przebywa grupa 19 uczniów i 6 nauczycieli, a towarzyszy im  23 -osobowa grupa uczniów z II LO. Podczas wtorkowego otwarcia projektu wszyscy między innymi obejrzeli prezentację przygotowaną przez jedną z uczennic oraz wzięli udział w specjalnej interaktywnej grze dotyczącej wiedzy o Polsce.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *