REKLAMA

Uczniowie ZSP Stąporków wracają z Krety

Udało się zapewnić uczniom z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych ze Stąporkowa lot czarterowy do Polski. Przypomnijmy, że uczniowie przebywali na greckiej Krecie, gdzie wyjechali odbywać staże w ramach programu Erasmus. 

REKLAMA

Według informacji przekazanych przez Posła RP Mariusza Goska młodzież wróci do kraju we wtorek -„Wreszcie. „Górka” w Gminie Stąporków już bezpieczna. Jutro o 8.25 młodzież wylatuje z Krety do Aten. Z Aten o 11.30 przelot do Polski” – poinformował za pośrednictwem Facebooka poseł Gosek.

REKLAMA

Po zamknięciu przez rząd szkół dyrekcja „Górki” podjęła decyzję o zabukowaniu uczniom biletów powrotnych na niedzielę 16 marca. Kolejne rządowe decyzje zamknęły jednak ruch lotniczy i młodzież nie mogła wrócić z miejscowości Rethymno na Krecie. Jak informował nas jeden z opiekunów grupy Karol Banasik wszyscy uczestniczący w wyjeździe byli w pełni zdrowi i w dobrych humorach. Tymczasem w Polsce trwały starania o zorganizowanie dla młodzieży lotu czarterowego. Grupa musiała zapisać się na przelot w ramach platformy lotdodomu.pl i w końcu dowiadujemy się, że we wtorek wróci do Stąporkowa. Młodzież i opiekunowie po powrocie będą musieli przejść przymusową kwarantannę.

REKLAMA

One thought on “Uczniowie ZSP Stąporków wracają z Krety

  1. Pingback: Uczniowie ZSP w Stąporkowie powrócili z Krety | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *