REKLAMA

Uczniowie ZSP w Stąporkowie powrócili z Krety!

W miniony wtorek uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie powrócili do kraju z Krety. Przypominamy, że odbywali oni staże w Grecji w ramach programu Erasmus. 

REKLAMA

„Pragnę poinformować, że grupa 25 uczniów i dwóch opiekunów, którzy przebywali od 26 lutego w Rethymno na Krecie w ramach programu Erasmus+ szczęśliwie powróciła do kraju. Od kilku dni trwały starania, aby bezpiecznie sprowadzić ich do domu. W ramach akcji „Lot do domu” wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce […] Te kilka ostatnich dni było dla nas wszystkich szczególnie trudne. Pokazały one jednak, że dzięki wspólnemu działaniu, wsparciu wielu osób, wzajemnej życzliwości i empatii nawet tak trudne historie kończą się szczęśliwie” – czytamy na fanpage’u ZSP w Stąporkowie.

REKLAMA

Przypominamy, że uczniowie nie mogli wrócić z miejscowości Rethymno na Krecie wskutek zamknięcia ruchu lotniczego. Kilka dni temu informowaliśmy także Państwa o zapewnieniu lotu powrotnego uczniom i nauczycielom „Górki” – TUTAJ. Młodzież i opiekunowie po powrocie muszą teraz przejść przymusową kwarantannę.

Dodajmy, że mimo całego zamieszania uczniowie wrócili do kraju tylko o jeden dzień później niż miało to mieć miejsce pierwotnie kiedy szkoła przebukowała im bilety na najszybszy możliwy termin.

Dyrektor szkoły Hanna Rzepka dziękuje wszystkim, którzy słowem i czynem wspierali przebywającą za granicą młodzież. Treść podziękowań zamieszczamy poniżej:

Za udzieloną pomoc i wsparcie w tych trudnych momentach chciałabym serdecznie podziękować:
*Opiekunom: panu Karolowi Banasikowi i panu Jackowi Rysiowi za to, że w tym trudnym czasie byli nie tylko opiekunami grupy, nauczycielami swoich uczniów ale przede wszystkim służyli im wielkim wsparciem, pomocą organizacyjną i psychologiczną, a tam na miejscu starali się zastąpić im rodziców.
*Pan Jacek Ryś jako wychowawca przeszedł z uczniami prawdziwą szkołę życia, wzajemnego wsparcia i pomocy. To nie była jedna godzina wychowawcza, ale trudny czas przeżyty wspólnie. Pokazali na swoim przykładzie na czym polega relacja wychowawca- uczeń oraz jak należy zachować się w sytuacjach ekstremalnych i nieprzewidywalnych.
*Pan Karol Banasik jako koordynator projektu dbał nie tylko o jego realizację i przebieg, ale przeprowadził na miejscu całą operację logistyczną mającą na celu lot do domu. Dla całej grupy był wsparciem w tych trudnych momentach. Swoją postawą dawał uczniom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Utrzymywał stały kontakt za mną jak i służbami dyplomatycznymi.
*Dziękuję Wam droga młodzieży z klasy III Technikum, że zdaliście egzamin z dorosłości i odpowiedzialności. Swoją postawą pokazaliście jak należy zachować się w sytuacjach ekstremalnie trudnych. Wasze zaangażowanie w realizację praktyk oraz wysoka kultura osobista pozostawiły u greckich pracodawców jak najlepszą opinię o Was.
*Bardzo dziękuję panu Posłowi Mariuszowi Goskowi za osobiste zaangażowanie w organizację powrotu naszej młodzieży. Nawiązanie kontaktu ze służbami dyplomatycznymi w kraju i Atenach. Monitorowanie przebiegu podjętych działań przez te służby, o których na bieżąco mnie informował. Dziękujemy za dyspozycyjność i świetną pracę posła Ziemi Świętokrzyskiej.
*Dziękuję pani Joannie Matyjasiak – Konsul w Atenach za osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji powrotu naszych uczniów i nauczycieli do kraju oraz stały kontakt z koordynatorem projektu i ze mną.
*Dziękuję władzom powiatu koneckiego za pełną akceptację podjętych przeze mnie działań aby naszą młodzież bezpiecznie sprowadzić do domu.
*Dziękuję pani Dorocie Łukomskiej– burmistrzowi Stąporkowa za wsparcie i dodawanie otuchy uczniom i ich rodzicom poprzez wpisy w mediach społecznościowych.
*Bardzo dziękuję pani Sylwii Niedzielskiej, naszej mentorce i koordynatorce wszystkich projektów Erasmusa za wielkie wsparcie jakie otrzymaliśmy z jej strony.Wiele telefonów, rozmów i podjętych działań świadczy o tym, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach możemy na nią liczyć.
*Bardzo dziękuję pani Stelli Androulaki, właścicielce firmy ECTE organizującej pobyt uczniów na Krecie. Dzięki pani Stelli uczniowie czuli się bezpiecznie, ponieważ okazywała im ogromne serce, życzliwość i troskę. Dbała o naszą grupę jak o swoje dzieci.
*Dziękuję panu Wiesławowi Lisowskiemu za organizację transportu z Okęcia do Stąporkowa i zabezpieczenie autokaru przewożącego młodzież, zgodnie ze wszystkimi wytycznymi Sanepidu.
*Szczególnie dziękuję rodzicom naszych uczniów, którzy wykazali się wielkim zrozumieniem dla zaistniałej sytuacji. Swoim opanowaniem i akceptacją dla wszelkich podejmowanych przez nas działań pokazali, że siłą naszej szkoły jest wzajemne zaufanie i współpraca oraz działanie dla realizacji wspólnego dobra.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Uczniowie ZSP w Stąporkowie powrócili z Krety!

  1. To jest jakaś pomyłka. Cała dyrekcja do dymisji w trybie nagłym, kto wydał pozwolenia w tym czasie. Teraz podziękowania i reklama za nieodpowiedzialne działania. Szok gdzie kuratorium sanepid bo o myślenie nie pytamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *