REKLAMA

Uczta piłkarska i Festiwal siatkówki w Radoszycach [wideo, zdjęcia]

MKS Partyzant w Radoszycach zakończył realizację projektów dofinansowanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Mikro Granty, którego głównym realizatorem jest Fundacja Orły Sportu. W Radoszycach za sprawą projektu rozegrano „Ucztę piłkarską oraz „Festiwal siatkówki”

REKLAMA

Frekwencja na turniejach pokazała, że realizacja takich inicjatyw ma sens. W ośmiu turniejach piłki siatkowej udział wzięło ponad 140 uczniów, a do trzech turniejów piłki nożnej zgłosiło się ponad 90 młodych sportowców z Gminy Radoszyce. W poniedziałek 13 listopada odbyły się ostatnie dwa z ośmiu turniejów piłki siatkowej, w których wzięło udział osiem drużyn -„Dzisiaj mamy ostatni turniej z projektu realizowanego przez MKS Partyzant w Radoszycach. Dzisiaj mamy siatkówkę dla klas VII i VIII. Dzięki projektowi była możliwość by z każdego rocznika zrobić zawody. Klub próbuje promować sport, przeszedł jego projekt i otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Każde dziecko dostaje medale, są statuetki dla najlepszych zawodników. Przygotowany jest poczęstunek, pamiątkowe koszulki. Dla dzieci to spora frajda, że mogą brać udział w takim turnieju” – opowiada Rafał Zieliński z Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach.

W turnieju dziewcząt zmierzyły się Radoszyce, Kłucko i Kapałów, a u chłopców reprezentacje wszystkich szkół z gminy Radoszyce: Górniki, Kapałów, Kłucko, Radoszyce i Wilczkowice. Młodzi siatkarze rywalizowali w systemie „każdy z każdym”, mecze u dziewcząt rozgrywane były do dwóch wygranych setów, u chłopców o wyniku spotkań decydował jeden set rozgrywany do 25 punktów. W turnieju dziewcząt: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kapałowa, II miejsce Szkoła Podstawowa z Radoszyc, III miejsce Szkoła Podstawowa z Kłucka. W turnieju chłopców: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Radoszyc, II miejsce Szkoła Podstawowa z Kłucka, III miejsce Szkoła Podstawowa z Wilczkowic, IV miejsce Szkoła Podstawowa z Kapałowa, V miejsce Szkoła Podstawowa w Górnikach.

REKLAMA

Zakończenia projektów i dekoracji uczestników ostatnich zmagań dokonał burmistrz Miasta i Gminy w Radoszycach Michał Pękala oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach Robert Nowak.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *