REKLAMA

Uczta z folklorem. Tym razem po góralsku

Kolejna edycja Uczty z folklorem odbędzie się w Walentynki w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. Tym razem uczestnicy będą biesiadować po góralsku.

REKLAMA

Na zdjęciu: Organizatorki Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek, foto: MGDK Końskie

Uczta rozpocznie się w piątek, 14 lutego, godz. 17.00. Organizatorkami spotkania są kierownicza zespołu Korniczanka Małgorzata Pasek i prowadząca Wiejski Dom Kultury w Rogowie Urszula Nowicka. „Zima kojarzy nam się z górami – tłumaczy Małgorzata Pasek i dodaje: „Wiele osób wybiera się tam na narty, ferie, zimowe urlopy. Tak więc postanowiłyśmy z Ulą przenieść naszych gości do tego regionu Polski”.

Panie przeprowadzą pokaz gotowania na żywo góralskich potraw, a każdy będzie mógł je spróbować. Szczegółowe menu na razie objęte jest tajemnicą. Muzyczną oprawą imprezy zajmą się ludowe zespoły: Korniczanka i Rogowianka. Oczywiście, zaśpiewają na góralską nutę. „Naszym zadaniem jest także rozśpiewanie publiczności. Nie zdradzę tytułów, ale proszę się nie obawiać, w sali „Egipcjanki” będą dostępne śpiewniki, z których będzie można skorzystać” – mówi Urszula Nowicka. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *