REKLAMA

Uczyli się o bezpieczeństwie w sieci [zdjęcia]

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy wzięli udział w szeregu różnych ciekawych działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu oraz projektem „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze. Edycja 2021-2022”.

REKLAMA


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy w gminie Słupia Konecka z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest 8 lutego, wzięli udział w maratonie internetowym.  Mogli uczestniczyć w pięciu konkursach: grafika na 18-ste urodziny DBI, „Emoji – wyraź się”, „Łamigłówki Plika i Foldera”, literowa układanka oraz „Wyruszam na misje”.

Nauczyciele informatyki przeprowadzili lekcje dotyczące cyberprzemocy, hejtu, szkodliwych treści, etykiety czy nadużywania Internetu. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielem policji. Uczniowie wzięli udział w kursach, a na ich zakończenie otrzymali certyfikaty: Misja: Bezpieczny Internet oraz Nie hejtuję! Młodzież szkolna uczestniczyła też w spektaklach online – #DzieciSieci- Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów (klasy II –III i klasy IV- VI) oraz Ciało nie określa ( klasy VII –VIII).

REKLAMA

„Udział we wspomnianych wydarzeniach był możliwy dzięki przygotowaniu odpowiednich materiałów przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK. W organizacji wydarzeń przydatne były również materiały edukacyjne znajdujące się na stronie Polskiego Centrum Programu Safer Internet” – mówi nauczycielka Urszula Metrycka, która wspólnie z Alicją Janowską koordynowały tegoroczne obchody DBI.

Podejmowane w ramach DBI działania skierowane zostały również do rodziców, którzy wspólnie z dziećmi mogli wziąć m.in. udział w konkursie „Domowy kodeks korzystania z mediów cyfrowych”. Została dla nich przygotowana zakładka na stronie szkoły, zawierająca szereg przydatnych artykułów i porad związanych z bezpieczeństwem w sieci.

W poniedziałek 21 marca na podsumowanie działań odbyły się Internetowe wagary na Pierwszy Dzień Wiosny. „Uczniowie grając w Memory, „Bezpiecznie – tu i tam”, w grę planszową Niebezpieczna misja oraz Internet – na TAK i NIE utrwalili swoją wiedzę o bezpiecznym Internecie, zintegrowali się jeszcze bardziej, i przede wszystkim w sposób pożyteczny „spędzili” wagary” – dodaje nauczycielka Urszula Metrycka.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA


Dodaj komentarz