REKLAMA

Uczyli się tworzyć las w szkle [wideo, zdjęcia]

W ramach projektu Active Citizens w środę przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich zorganizowano warsztaty z tworzenia lasu w szkle. Kilkanaście osób stworzyło pięknie mini ogródki w słojach, a następnie zabrało te ozdoby do swoich domów. To dopiero pierwsza z szeregu aktywności zaplanowanych w projekcie. 

REKLAMA

Pomysłodawczynią organizacji w Końskich wielu działań aktywizujących społeczność jest Izabela Ferenc –„Zaczęło się od mojej współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, ponieważ jestem w kontakcie z paniami z zarządu i namówiłam je by zaangażować się w ten projekt, pomogłam go napisać i udało nam się zdobyć pieniądze w ramach projektu […]  Projekt Active Citizens ma aktywizować lokalną społeczność do jakiegoś działania. Na to pozyskaliśmy pięć tysięcy złotych i dzięki temu realizujemy różnego rodzaju warsztaty, spotkania, wydarzenia i wszystkie one są darmowe, a dziś mamy warsztaty ‚Las w szkle'” – opowiada nam koordynatorka i prowadząca warsztat „Las w szkle”.

Środowe zajęcia były pierwszym zorganizowanym, grupowym działaniem Domu Kultury od czasu wybuchu ostatniej fali epidemii. Nic więc dziwnego, że wszystkim towarzyszył znakomity nastrój. By tworzyć „Las w szkle” przed Oranżerią Egipską w Parku Miejskim w Końskich pojawiło się kilkanaście osób w różnym wieku. Wszystkich przywitał dyrektor placówki Piotr Salata.

REKLAMA

Zajęcia poprowadziła Izabela Ferenc, a towarzyszył jej pan Wojtek zajmujący się między innymi przygotowaniem miniaturowych elementów architektury. Uczestnicy warsztatu musieli najpierw przygotować drenaż ze specjalnych kamyków, następnie ukształtować glebę oraz jej otoczenie. Na koniec w słojach sadzili roślinki i trzeba przyznać, że ostateczne efekty były naprawdę zachwycające. Prowadzącą cieszy zaangażowanie uczestników. Podkreśla ona, że robienie miniaturowych ogródków to powracająca moda –„Ostatnio bardzo jest to popularna metoda jeśli chodzi zdobienie, ale szczerze mówiąc ja pamiętam, że będąc dzieckiem to moja mama już takie słoje, kompozycje szklane tworzyła. To było dawno, to dość stara metoda, tylko że ona znowu wróciła do nas jako coś atrakcyjnego i forma mini rozrywki”  – mówi Ferenc.

To dopiero początek działań w ramach projektu –„Mamy też w planie wieczór filmowy, wieczór gier planszowych, a końcem wakacji planujemy zorganizować grę miejską i jeszcze mamy zajęcia ceramiczne oraz wieczór karaoke z nagrodami”  – dodaje koordynatorka.

Każdy kto chciałby wziąć udział we wspominanych aktywnościach powinien skontaktować się z koneckim Domem Kultury.

Projekt Acive Citizens realizowany jest w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Fundacją British Council oraz Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności.

Zdjęcia (własne, MGDK Końskie):

REKLAMA

One thought on “Uczyli się tworzyć las w szkle [wideo, zdjęcia]

  1. Co to ma wspólnego z lasem – choćby w modelu? W lesie kombinacja gatunków zależy od siedliska a nie od gustu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *