REKLAMA

Udany finał akcji profilaktycznej koneckich policjantów [wideo, zdjęcia]

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zorganizowali dziś wydarzenie profilaktyczne połączone z atrakcjami sportowymi, kulturalnymi i rozrywkowymi w ramach finału akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na plażę tego dnia przybyło wielu mieszkańców powiatu koneckiego, jak również turystów wypoczywających w Sielpi.

REKLAMA

„Celem wydarzenia w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zostały zorganizowane działania profilaktyczne. Dziś na plaży zostały zorganizowane zmagania sportowe – każdy chętny uczestnik, który czuł się na siłach mógł wziąć udział w konkurencji m. in. wyścigu na rowerkach wodnych, w turnieju piłki siatkowej oraz specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Dodatkowo funkcjonariusze z KPP w Końskich przy współpracy z KWP w Kielcach edukowali oraz udzielali cennych rad, jak korzystać bezpiecznie z akwenu wodnego” – relacjonuje nam st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP w Końskich.

Oczywiście podczas eventu profilaktycznego nie zabrakło pokazów służb ratowniczych. „Mali Strażacy” ze Stąporkowa zaprezentowali jak radzić sobie w sytuacjach niebezpiecznych nad wodą, a druhowie z Państwowej Straży Pożarnej w Końskich przedstawili jak wygląda akcja ratunkowa na zalewie.

REKLAMA

Program artystyczny, który umilił zgromadzonym pobyt na plaży w Sielpi podczas akcji profilaktycznej przygotowali instruktorzy i podopieczni Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

„Miejsko-Gminny Dom Kultury włącza się w tę akcję w taki sposób, że zorganizowaliśmy stoisko, na którym trwa program „Gotuj z Domem Kultury”. Taki program mogliście zobaczyć tylko online, a dzisiaj ma miejsce na żywo, w Sielpi. Dzisiejszy odcinek ma tytuł „Z lasu na stół”, jajecznica na kurkach cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowo artyści ze Studia Piosenki SOLO działających w MGDK zaprezentowali program artystyczny. Strona techniczna też jest przez nas realizowana, wspieramy też dobrym słowem i doświadczeniem” – mówi nam Maciej Lisowski, instruktor muzyki MGDK Końskie.

Obecni byli także przedstawiciele Nadleśnictwa Barycz. Jednostka ta często włącza się w akcje o charakterze profilaktycznym w naszym regionie.

„Nadleśnictwo Barycz zawsze z dużą chęcią bierze udział w inicjatywach Policji. Zawsze próbujemy umilić swoim pobytem i stoiskiem tego typu bezpieczeństwa. Zawsze bierzemy udział w inicjatywach Policji związanych z widocznością na drodze. W tej inicjatywie o bezpieczeństwie nad wodą Lasy Państwowe są blisko, bo Sielpia znajduje się blisko lasów, które bywalcy Sielpi często odwiedzają, jak widać – bardzo licznie” – tłumaczy nam Kamil Kubicki, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Barycz.

Patronat nad akcją koneckich policjantów objęły także samorządy – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Końskich i Urząd Miasta i Gminy Końskie. Wagę takiego wydarzenia podkreślił w rozmowie z nami starosta konecki Grzegorz Piec.

„Powiat bardzo chętnie będzie się w to włączał, ponieważ jest to priorytet nas wszystkich – i gmin, i powiatu, żeby jednak ci ludzie zachowywali bezpieczeństwo bez względu na okoliczności. Pamiętajmy – trzeźwość przede wszystkim umysłu i nie tylko. Zachowujmy się tak, pilnujmy siebie, znajomych, wszystkich. Może wtedy będzie mniej wypadków” – mówi nam Grzegorz Piec.

Podczas eventu w Sielpi obecny był także poseł na sejm RP Mariusz Gosek. W poprzednim roku KPP w Końskich także brała udział w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podobnych profilaktycznych działań koneckich policjantów dotyczących wypoczynku nad wodą możemy się więc spodziewać także w przyszłych latach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *