REKLAMA

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Końskich [zdjęcia]

Kilka dni temu w Starostwie Powiatowym w Końskich zainstalowano nowe oznakowania, dotyczące osób niepełnosprawnych, takie jak tabliczki informujące o możliwości wstępu na teren placówki z psem przewodnikiem lub psem asystentem oraz ścieżka prowadząca, z tak zwanymi polami uwagi, która w sposób bezpieczny prowadzi osoby z dysfunkcją narządu wzroku do Biura Rejestracji.

REKLAMA

REKLAMA

Jednym z inicjatorów zastosowanych oznaczeń jest Paweł Kubiak, przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych w Końskich.

-„Chciałbym, aby wszelkie urzędy mogły być, jak najbardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Zamontowana ścieżka, oraz umieszczone tabliczki informujące, są doskonałym przykładem, że Starostwo Powiatowe w Końskich jest przyjaznym urzędem i stwarza możliwości skorzystania z jego usług, nie tylko osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, ale i innymi ograniczeniami. W tym konkretnym przypadku chodzi nam o osoby z dysfunkcjami narządu wzroku. Składam ogromne podziękowania dla Starosty i całego Zarządu, za zrozumienie i wsparcie, bez którego ta inwestycja nie mogłaby być zrealizowana. Starostwo, w ten sposób daje pozostałym instytucjom użyteczności publicznej, na terenie naszego powiatu, wzór do naśladowania i adoptowania  przestrzeni publicznej w sposób przyjazny osobom niepełnosprawnym, za co jeszcze raz w imieniu Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, jak i całego środowiska bardzo dziękuję” – informuje Paweł Kubiak.

Na tabliczkach informujących o możliwości poruszania się z psem przewodnikiem, na terenie Starostwa Powiatowego w Końskich umieszczono również napisy przy zastosowaniu pisma punktowego Brailla.

Zdjęcia [źródło: www.konecki.powiat.pl]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *