REKLAMA

Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy ze Stąporkowa

W czwartek 24 października 50-letni mieszkaniec gminy Stąporków kierował osobowym fiatem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dzięki reakcji świadków nie uniknie odpowiedzialności karnej i stanie przed sądem. Za tego typu czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W czwartek po godzinie 19.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w miejscowości Kosowice w powiecie ostrowieckim został ujęty nietrzeźwy kierujący. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej jednostki. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z kolegą podróżował od strony Kielc w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego. Kiedy znajdowali się na terenie gminy Waśniów zauważyli jadący się przed nimi pojazd marki Fiat. Ich uwagę zwrócił fakt, iż auto poruszało się całą szerokością jezdni tzw. wężykiem. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy mężczyźni postanowili go zatrzymać i uniemożliwić dalszą jazdę. Chwilę później zajechali oni kierującemu włoskim autem drogę, po czym podejrzanie zachowujący się mężczyzna zatrzymał się na poboczu i przesiadł się na siedzenie pasażera, tłumacząc, że to nie on prowadził auto.

Po kilku minutach na miejsce dotarli mundurowi. Funkcjonariusze ustalili, że ujęty 50 – latek to mieszkaniec gminy Stąporków, którego zachowanie było spowodowane tym, że miał on blisko dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

REKLAMA

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz minimum 3–letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

REKLAMA

One thought on “Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy ze Stąporkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *