REKLAMA

Ukazały się książki dotyczące Huciska koło Przysuchy. Wydała je konecka biblioteka

Elżbieta Duda, emerytowana konecka nauczycielka, zaprezentowała swojej społeczności dwie pozycje poświęcone miejscowości Hucisko w gminie Przysucha, których jest współautorką. Są do kupienia w Bibliotece Publicznej w Końskich.

REKLAMA

REKLAMA

Nowości wydawnicze, które autorka stworzyła wraz z kolegami, poświęcone są historii miejscowości Hucisko wraz z okolicznymi: Boków, Komorów-Gajówka, Gajówka, Długa Brzezina, Głęboka Droga. Pierwszą pozycję, „Śladami przeszłości Huciska” stworzyli z nią do spółki Elżbieta Paluch i Tadeusz Tarnowski. Kolejna „Helena Duda. Poetka ludowa z Huciska”, poświęcona jest zaginionej w 2013 roku miejscowej poetce, która pewnego dnia wyszła z domu, prawdopodobnie na grzyby, i już nie wróciła. Autorami są członkowie rodziny: Elżbieta Duda, Magdalena Duda i Marcin Duda. Zawiera wspomnienia o liryczce oraz jej utwory. W obu książkach przewija się postać majora Hubala i jego oddziałów.

W depozycie koneckiej Biblioteki Publicznej znajdują się obie te pozycje. Każdy kto chciałby dokonać ich zakupu, może tam tego dokonać.

 

REKLAMA

One thought on “Ukazały się książki dotyczące Huciska koło Przysuchy. Wydała je konecka biblioteka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *