REKLAMA

UKS Olimpia wygrywa po dreszczowcu! [wideo, zdjęcia]

Szczypiornistki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Końskie pokonały w niedzielę w hali sportowej w Stadnickiej Woli drużynę UMKS Żak Kielce w ramach świętokrzyskiej ligi młodziczek. Rok kończą na drugiej pozycji w tabeli. 

REKLAMA

W niedzielnym meczu Olimpijki zagrały w składzie: Jedynak, Kołodziejczyk, Kowalska, Świercz, Wilk Michalina, Bogusz, Ksel, Wilk Zofia, Sota-Gałka, Stanek, Jakubowska, Masłowska, Leszczyńska, Bąk, Augustyniak. Trenerem zespołu jest Piotr Klusek.

Wcześniej w lidze nasze zawodniczki uległy Koronie Handball. We niedzielnej potyczce jednak triumfowały. Starcie było niezwykle wyrównane, a jeżeli już jedna z drużyn odskakiwała na kilka bramek to była to Olimpia. Tak było np. przy stanie 19:14. Niestety koneckie szczypiornistki nie potrafiły utrzymać koncentracji, a rywalki za chwilę odrabiały straty.

REKLAMA

Do przerwy w tym spotkaniu mieliśmy remis 10:10, a ostatecznie gospodynie okazały się lepsze stosunkiem goli 24:23. Najskuteczniejszą w koneckim teamie była Gabriela Ksel, która rzuciła aż osiem bramek.

Wygrana oznacza, że Olimpia przezimuje na drugim miejscu w tabeli Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. Kolejne spotkania odbędą się w lutym.

UKS Olimpia Końskie – UMKS Żak Kielce 24:23 (10:10)

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *