REKLAMA

Ulewne deszcze powodują podtopienia. Także w naszym regionie [zdjęcia]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnym deszczami w świętokrzyskim oraz towarzyszącymi im lokalnymi podtopieniami. Do pierwszych takich zjawisk dochodzi już także na terenie powiatu koneckiego – w gminach Ruda Maleniecka, Końskie i Stąporków. 

REKLAMA

Druhowie z OSP Ruda Maleniecka wypompowują wodę z jednej posesji na ternie swojej gminy

Pierwsze informacje o podtopieniach do Państwowej Straży Pożarnej w Końskich dotarły w piątek. Wtedy to ratownicy wypompowywali wodę z dwóch posesji na terenie gminy Ruda Maleniecka. Kolejne podobne zdarzenia miały miejsce dzisiaj. Między godziną 5 a 6 strażacy wyjechali do podtopień  w Stąporkowie. Jeden zastęp interweniował przy zalanym budynku gospodarczym przy ulicy Kościuszki, a trzy kolejne walczyły żywiołem na posesji przy ulicy Piłsudskiego – tam sytuacja była o tyle groźna, że woda zaczęła podchodzić pod wejścia do pomieszczeń mieszkalnych. Zalana została także posesja przy ulicy Prusa. Woda zaczęła wylewać także ze zbiornika wodnego w Janowie w gminie Stąporków.

W gminie Końskie podtopiona została hala produkcyjna przy ulicy Młyńskiej. Na miejscu interweniował jeden zastęp straży pożarnej. Sytuacja pogodowa jest dynamiczna i o ewentualnych kolejnych zdarzeniach będziemy informować na bieżąco.

REKLAMA

Zdjęcia (OSP Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *