REKLAMA

Ulica Piotrkowska w Modliszewicach doczeka się chodnika. Wkrótce Rogów i Nieświń? [zdjęcia]

Przy drodze wojewódzkiej 746 w Modliszewicach, czyli przy ulicy Piotrkowskiej nareszcie powstaje chodnik. To inwestycja o którą mieszkańcy dopytywali się latami. Jest ona możliwa dzięki dobrej współpracy gminy Końskie z województwem. 

REKLAMA

Droga należy do samorządu województwa świętokrzyskiego, ale by mieszkańcy nie musieli czekać na chodnik kolejnych lat włodarze gminy Końskie zdecydowali się dorzucić do tej inwestycji 50 % kosztów, czyli około pół miliona złotych. –„To dla nas był oczywisty ruch, ponieważ nie chcieliśmy by wykonanie bardzo ważnego traktu pieszego przeciągało się w nieskończoność. Umowy zobowiązują wykonawcę do zakończenia tej budowy w październiku, ale mamy nadzieję, że być może uda mu się oddać chodnik przed startem nowego roku szkolnego.” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Prace w tym miejscu kosztują łącznie niemal 1 milion złotych i są obecnie w zaawansowanej fazie. Przy ulicy Piotrkowskiej powstanie 850 metrów chodnika z kanalizacją deszczowa. Budowa chodnika ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych przy bardzo ruchliwej trasie samochodowej.

Co ciekawe gmina Końskie zaproponowała władzom województwa współfinansowanie także budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej w Rogowie oraz przebudowy takiej trasy w Nieświniu. Póki co propozycja ta pozostała bez odpowiedzi.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *