REKLAMA

Umowa na budowę nowej remizy w Czarnej podpisana

Burmistrz Miasta i Gminy Stąporków Dorota Łukomska we wtorek 26 stycznia podpisała umowę na budowę remizy w Czarnej wraz z instalacjami. Inwestycja ma zostać zrealizowana w tym roku.

REKLAMA

Obecna strażnica OSP w Czarnej

Druhowie z OSP w Czarnej w lipcu informowali w mediach społecznościowych o złym stanie remizy: „Sprzęt, który posiadamy na stanie niszczy się nie z powodów użytkowania podczas akcji lecz z powodów warunków bytowych. […] Istniejemy niespełna sto lat, rocznie wyjeżdżamy do akcji w granicach siedemdziesięciu razy, pod nosem mamy szpital Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji, Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni, hektary lasów. Taki stan remizy nie świadczy o nas źle, lecz o włodarzach gminy, którzy utrzymują gotowość bojową jednostki”.

Wygląda na to, że strażacy będą mieć nową remizę. We wtorek 26 stycznia burmistrz Dorota Łukomska podpisała umowę na budowę strażnicy.

REKLAMA

„Serdecznie dziękuję Druhom z OSP Czarna za przekazanie Gminie we wrześniu 2017 r. terenu pod budowę remizy. Na wniosek Pani Danuty Jedynak Radnej poprzedniej kadencji opracowaliśmy wtedy dokumentację i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, a dzięki środkom rządowym w tym roku wybudujemy remizę” – napisała na swoim profilu na facebooku burmistrz Łukomska.

Podpisanie umowy na budowę remizy w Czarnej. Foto. Gmina Stąporków

Koszt budowy to 433 tysiące złotych, z czego 300 tysięcy pochodzi z budżetu gminy, a prawie 133 tysiące złotych z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Budynek będzie jednokondygnacyjny o funkcji garażowej do dwóch stanowisk z jednospadowym dachem. Szerokość budynku będzie wynosić 10,02 m, a długość 12,79 m. Wysokość budynku do kalenicy – 7,38 m, powierzchnia zabudowy – 128,16 m2, powierzchnia użytkowa 99,94 m2.

Realizacja zadania obejmuje m. in.:
a) roboty rozbiórkowe – stary budynek remizy,
b) budowa nowego budynku remizy w tym:
 roboty ziemne,
 fundamenty,
 podłoża posadzek,
 roboty konstrukcyjne (murowane – ściany, drewniane – strop, dach),
 roboty wykończeniowe – pokrycie dachu,
 ścianki działowe i tynki wewnętrzne,
 sufity podwieszane,
 podłogi i posadzki,
 montaż stolarki drzwiowej i okiennej,
 malowanie,
 wykonanie elewacji,
 roboty instalacyjne wewnętrzne (instalacje elektryczna, instalacja wodno – kanalizacyjna, w tym montaż zasobnika c.w.u., instalacja c.o., w tym dostawa i montaż kotła c.o.),
c) zagospodarowanie terenu:
 wykonanie drogi wewnętrznej dojazdowej o nawierzchni z kostki betonowej grubości 8,0 cm,
 wykonanie opaski wokół budynku z kostki brukowej betonowej gr. 6,0 cm,
 wykonanie przyłącza eNN,
 budowa odcinka kanalizacji sanitarnej (od nowego budynku do zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe),
 wykonanie przyłącza wodociągowego oraz przebudowa odcinka sieci wodociągowej.
Zdjęcia obecnej strażnicy w Czarnej (foto. OSP w Czarnej):

 

REKLAMA

One thought on “Umowa na budowę nowej remizy w Czarnej podpisana

  1. […] Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku ma powstać nowa remiza w Czarnej. Pod koniec stycznia burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska podpisała umowę na zrealizowanie tej inwestycji. Więcej o tym TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *