REKLAMA

Umowa na remont Browarów i Starego Młyna już podpisana! [zdjęcia]

Nic już nie stoi na przeszkodzie by do skutku doszły przebudowy dwóch koneckich zbiorników wodnych. Chodzi o tak zwane Browary oraz Stary Młyn. To będzie remont za 13 milionów złotych!

REKLAMA

Burmistrz Krzysztof Obratański podpisał umowę dotyczącą dofinansowania tej inwestycji przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

W grudniu dowiedzieliśmy się, że Końskie otrzymały od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska pieniądze na wykonanie kompleksowej przebudowy zbiornika na Starym Młynie oraz jego okolic, a także mniejszego remontu zbiornika na Browarach. W środę w tej sprawie podpisano stosowne dokumenty. – „Po ogłoszeniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wyników konkursu na remediację zbiorników wodnych w granicach miast podpisanie umowy to już tylko formalność. Dofinansowanie inwestycji na Starym Młynie i Browarach kwotą 11 mln zł to pierwsza dla NFOŚ umowa w tym działaniu. Całość zadania ma kosztować około 13 mln zł.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Oba zbiorniki zostaną poddane nie tylko zabiegom odmulającym, nie tylko będzie tam miała miejsce przebudowa budowli piętrzących, ale będą temu towarzyszyły też działania związane z przekształceniem okolic stawów w urocze, zorganizowane miejsca spacerowe, rozrywkowe, rekreacyjne. Stary Młyn przekształci się w coś na kształt Browarów jeśli chodzi o zasadniczy wygląd, a dzisiejsze Browary zostaną znacznie powiększone jeżeli chodzi o walory rekreacyjne. Prace mają ruszyć możliwie najszybciej.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Umowa na remont Browarów i Starego Młyna już podpisana! [zdjęcia]

  1. Anonim pisze:

    A co z Sielpią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *