REKLAMA

Upieczcie chleb według przepisu gospodyń z Radoszyc! [wideo]

Koło Gospodyń Wiejskich „Znad Plebanki” działające w gminie Radoszyce udostępniło film przedstawiający jak upiec chleb w domu. Zapraszamy do obejrzenia wideo oraz samodzielnego wykonania domowego chleba według przepisu gospodyń.

REKLAMA

Potrzebne nam składniki to: mąka chlebowa, mąka pszenna, mąka razowa, woda, drożdże, sól oraz cukier. Według własnych preferencji można wzbogacić przepis o np. pestki dyni czy słonecznika, a także odrobinę oliwy. Najpierw rozrabiamy drożdże z dodatkiem cukru w ciepłej wodzie. Do mąki chlebowej dodajemy sól. Dosypujemy mąkę pszenną i razową. Dodajemy wcześniej przygotowany zaczyn. Mieszamy, aż ciasto będzie rzadkie, jednak nie za długo. W ramach potrzeb dodajemy ciepłej wody by ułatwić sobie rozrabianie ciasta. Wedle uznania dodajemy do masy nasze dodatki.

REKLAMA

Po wyrobieniu chleba odstawiamy go do wyrośnięcia. Następnie do foremek wysmarowanych oliwą nakładamy ciasto i pieczemy w piekarniku w temperaturze 180 stopni Celsujsza przez półtorej godziny. Po wyjęciu z piekarnika chleb jest już gotowy. Smacznego!

Koło Gospodyń Wiejskich „Znad Plebanki” działa od około półtora roku i jest pierwszym (i jak na razie jedynym) kołem gospodyń z gminy Radoszyce. Panie m. in. organizują spotkania autorskie z lokalnymi artystami czy prowadzą warsztaty kulinarne.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *