REKLAMA

Uroczyście obchodzono Święto Niepodległości w Fałkowie [zdjęcia]

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w Fałkowie już w piątek. W tamtejszej Szkole Podstawowej odbyła się akademia, następnie społeczność szkolna przemaszerowała pod Urząd Gminy i tam odśpiewała hymn Polski. W niedzielę odbyła się uroczysta msza święta, a po niej uczestnicy wyruszyli na cmentarz, by oddać hołd poległym. 

REKLAMA

W piątek (9 listopada) w Szkole Podstawowej w Fałkowie rozpoczęły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Najpierw uczniowie klas piątych zatańczyli poloneza. Taniec przygotowały wychowawczynie: Elżbieta Szymczyk i Katarzyna Najmrocka. Następnie zaprezentowano program „Pociąg do wolności”, ten wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowały nauczycielki: Jolanta Grzegorczyk, Katarzyna Chuda i Katarzyna Krzysztoporska.

REKLAMA

Po uroczystościach w szkole uczniowie i nauczyciele wraz z władzami gminy wzięli udział w marszu niepodległościowym ulicami Fałkowa, połączonym ze śpiewem pieśni patriotycznych. Zwieńczeniem obchodów było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” przed siedzibą Urzędu Gminy w Fałkowie o godz. 11:11.

W niedzielę w kościele parafialnym w Fałkowie została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, podczas której uczniowie szkoły przedstawili ofiarną drogę Polaków prowadzącą do wolności. Po mszy wszyscy zebrani udali się na cmentarz parafialny, gdzie zapalono znicze i złożono kwiaty na grobach poległych w czasie wojen.

Źródło i zdjęcia (PSP w Fałkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *