REKLAMA

Uroczyste święto patrona szkoły w Fałkowie [zdjęcia]

Dzisiaj przedpołudniem w Gimnazjum w Fałkowie zorganizowano obchody święta patrona szkoły – Świętego Jana Pawła II. To było naprawdę podniosłe wydarzenie. 

REKLAMA

Święto Patrona w Gimnazjum w Fałkowie 21

Wkrótce w naszym portalu znajdą Państwo relację wideo z tego wydarzenia. 

REKLAMA

Imię Jana Pawła II Gimnazjum w Fałkowie przybrało dokładnie 16-go maja 2005 roku. Niemalże 11 lat po tym wydarzeniu zorganizowano obchody o charakterze sakralno-patriotycznym. O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy w Fałkowie. Sprawował ją miejscowy proboszcz, ks. Andrzej Gawryś.

Następnie delegacje szkół, zaproszeni goście i włodarze przeszli na plac szkolny by złożyć wieńce pod pamiątkową tablicą, tuż przy Jodle Papieskiej zasadzonej na pamiątkę beatyfikacji Jana Pawła II. Wieńce składali: Agata Binkowska – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Bogdan Soboń, Andrzej Lenart i Marianna Michalska jako przedstawiciele Starostwa Powiatowego, wójt Fałkowa Henryk Konieczny oraz dyrektor gimnazjum Agnieszka Lipska wraz z uczniami. –„Dla mnie to zaszczyt, że mogę być tutaj u Państwa w zastępstwie Marszałka Adama Jarubasa. To wielka sprawa, że macie takiego patrona, ponieważ jego twarz jest jak najpiękniejsza książka. Ona pokazuje wszystko: ogromną miłość, miłosierdzie, wiedzę.” – mówiła Agata Binkowska do zgromadzonych w hali sportowej znajdującej się przy szkole w Fałkowie.

Święto Patrona w Gimnazjum w Fałkowie 20

Głos zabrał również starosta Bogdan Soboń. –„Przyjechaliśmy tu w bardzo mocnym składzie. Na cztery osoby w zarządzie są trzy, a to dlatego że mówimy dziś o naprawdę wielkiej postaci.” – podkreślał rangę wydarzenia Starosta Konecki. Zarządcy powiatu wtórował również wójt Fałkowa Henryk Konieczny. –„Ja mówię o Janie Pawle Wielkim, bo to był nasz wielki papież, nasza wielka postać. Myślę proszę Państwa, że jeśli chodzi o XX wiek to dla nas pod względem nie tylko sakralnym, ale narodowym i patriotycznym były dwie największe postacie: właśnie Jan Paweł II oraz Józef Piłsudski.” – mówił wójt Konieczny.

Piłsudski w przemówieniu wójta nie pojawił się przypadkowo. Chwilę po jego słowach wszyscy zgromadzeni w hali sportowej mogli obejrzeć piękny muzyczny spektakl „Chrzest 966” przygotowany przez aktorów Polskiego Teatru Historii, który opowiadał o najważniejszych wydarzeniach w dziejach Polski, muzyczne widowisko przesiąknięte było wielkimi wydarzeniami i postaciami związanymi z naszym krajem. Warto zaznaczyć, że na szkolne święto przybyli nie tylko uczniowie z Fałkowa oraz Czermna, ale i mieszkańcy gminy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *