REKLAMA

Uroczystości 3-cio Majowe w powiecie koneckim [wideo]

Największe uroczystości święta konstytucji 3-go Maja odbędą się oczywiście w Końskich. Tutaj mieszkańców czeka też artystyczna uczta, czyli występ Hanny Banaszak. Świętować będą też Radoszyce i Stąporków.

REKLAMA

Uwaga! Koncert Hanny Banaszak z uwagi na niezbyt optymistyczne prognozy pogody został przeniesiony ze sceny miejskiej w parku do hali sportowej przy ulicy Stoińskiego. Wstęp na to muzyczne wydarzenie jest darmowy! Artystka rozpocznie swój występ o godzinie 18.00.

Atrakcje patriotyczno-sportowe trwać będą w Końskich przez cały dzień. Uroczystości rozpocznie tradycyjny przemarsz delegacji z pocztami sztandarowymi na trasie Urząd Miasta – Kolegiata św. Mikołaja. – „Spotykamy się z pocztami sztandarowymi, z uczestnikami przemarszu do Kolegiaty na główną mszę świętą pod Urzędem Miasta i Gminy. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie niespodzianka z udziałem młodzieży z koneckich szkół. Nie chcę zdradzać tajemnicy, ale zapraszam i mam nadzieję, że będzie co podziwiać.” – mówi burmistrz Obratański.

REKLAMA

Pod urzędem na maszt zostanie wciągnięta biało-czerwona flaga, następnie wszyscy przejdą na mszę, a po niej należałoby przenieść się do Parku Miejskiego, gdzie odbywać będą się tradycyjne trzeciomajowe biegi. Zawody potrwają między 13.50 ,a 17.20. Na uczestników czeka szereg atrakcji i nagród. Zapisywać na start będzie można się w dniu zawodów.

Uroczystości trzeciomajowe przewidziano także w Radoszycach. O godzinie 10.00 odbędzie się tam msza, a później pochód i część artystyczna. –„Spotykamy się w rynku przy pomniku. Zapraszam wszystkich mieszkańców. O godzinie 10.00 w kościele, a później po mszy świętej obchody przy pomniku w parku.”  – powiedział nam wójt Radoszyc Michał Pękala.

Z kolei w Stąporkowie msza święta w intencji ojczyzny odbędzie się o 12.00. O 15.30 zaplanowano przemarsz spod budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Kultury w kierunku pomnika Józef Piłsudskiego. Tam złożone zostaną wieńcie. O 16.15 na scenie MGOKiS zaprezentują się dzieciaki z Państwowej Szkoły Podstawowej nr 1 w programie pt.”Nauczmy się na pamięć tego kraju.”

3maj

Święto 3-go Maja w Końskich
 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *