REKLAMA

Uroczystości 3 Maja w Stąporkowie [zdjęcia]

O 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pamiętają także w Stąporkowie. Uroczystości w tej gminie rozpoczęły się od mszy świętej, a następnie przeniosły się do Domu Kultury. 

REKLAMA

O 12:00 mieszkańcy wzięli udział we mszy świętej za ojczyznę, w której udział wzięły też delegacje stowarzyszeń, szkół, kombatanci oraz przedstawiciele władzy z burmistrz Dorotą Łukomską. Msza odbyła się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie wszyscy przemaszerowali w uroczystym pochodzie pod pomnik Józefa Piłsudskiego by tam złożyć kwiaty oraz znicze. Na tym zakończono część oficjalną miejskich uroczystości.

REKLAMA

Natomiast o godzinie 14:30 w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu rozpoczęła się część artystyczna. Program „Wiwat 3 Maj” przygotowali uczestnicy zajęć organizowanych przez Dom Kultury oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stąporkowie. Widzowie zobaczyli montaż słowno-muzyczny wzbogacony tańcami  – uczniowie między innymi zaprezentowali przepięknego poloneza.

Przez cały dzień w MGOKiS Stąporków można było też podziwiać wystawę reprodukcji dokumentów nawiązujących do pierwszej takiej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli do Konstytucji 3 Maja.

Zdjęcia (MGOKiS):

REKLAMA

One thought on “Uroczystości 3 Maja w Stąporkowie [zdjęcia]

  1. Pingback: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Stąporkowie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *